SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Centrum produkcyjne Comarch przy Politechnice Lwowskiej

Comarch podpisał we Lwowie porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Państwowym "Politechnika Lwowska"

Wspólną intencją Comarch i Politechniki jest utworzenie centrum produkcji oprogramowania we Lwowie. W tym celu Comarch będzie zatrudniał absolwentów kierunku Informatyka Politechniki Lwowskiej. Porozumienie zostało zawarte przy współpracy lokalnych władz miasta Krakowa i Lwowa. Comarch dostał również nagrodę "Sieciowa firma 10-lecia" i pierwsze miejsce w kategorii "Integrator" w plebiscycie branżowego magazynu NetWorld.

Porozumienie zostało podpisane przez Prezesa Zarządu Comarch, Prof. Janusza Filipiaka i Rektora Politechniki Lwowskiej Prof. Jurija Rudawskija, w obecności Marszałka Małopolski Janusza Sepioła i Przewodniczącego Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Oleksandra Sendegi. W celu jak najlepszego przygotowania absolwentów, obie strony porozumienia będą współpracować w zakresie tworzenia programów kształcenia oraz badań naukowych.

„Centrum produkcyjne we Lwowie to kolejna po Kijowie inicjatywa związana z wykorzystaniem bardzo dobrych zasobów ludzkich w Europie Wschodniej. Cieszy nas to, że możemy współpracować z tak znakomitą uczelnią jak Politechnika Lwowska, od lat uważaną za jedno z najważniejszych centrów kształcenia kadry technicznej na Ukrainie. Chciałem podziękować władzom lokalnym Lwowa i Krakowa, oraz władzom uczelni za współprace, która doprowadziła do podpisania tego porozumienia. Jestem przekonany, że przyniesie ona korzyści wszystkim stronom.” – mówi Profesor Janusz Filipiak, Prezes Zarządu Comarch.

Podpisanie porozumienia z Politechniką Lwowską, która ma ponad 160 lat tradycji w kształceniu kadry technicznej na Ukrainie, zbiegło się z otrzymaniem przez Comarch wyróżnienia "Sieciowa firma 10-lecia" i pierwszym miejscem w kategorii "Integrator" w plebiscycie z okazji jubileuszu branżowego magazynu NetWorld. Nominacji do nagrody dokonała redakcja pisma, natomiast czytelnicy pisma wybrali zwycięzcę.  NetWorld jest wydawany przez IDG i uważany jest za jedną z najważniejszych publikacji dla informatyków i kierowników działów IT w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Centrum produkcyjne Comarch przy Politechnice Lwowskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl