SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Certyfikat Signet w Microsoft Root Certificate Program

Certyfikat głównego urzędu Centrum Certyfikacji Signet został włączony do programu Microsoft Root Certificate Program

Certyfikat głównego urzędu Centrum Certyfikacji Signet został włączony do programu Microsoft Root Certificate Program, w którym znajdują się certyfikaty renomowanych centrów certyfikacji. Jest to następstwo uzyskania przez Signet certyfikatu zgodności z międzynarodowym standardem WebTrust .

Dołączenie certyfikatu głównego urzędu Centrum Certyfikacji Signet do programu Microsoft Root Certificate Program oznacza, że obecnie w systemach Windows XP oraz Windows 2003 firmy Microsoft certyfikat głównego urzędu Signet instalowany jest w razie potrzeby automatycznie, np. podczas łączenia się ze stroną internetową zabezpieczoną certyfikatem wystawionym przez Signet. Dzięki temu użytkownicy przeglądarki Internet Explorer nie będą już otrzymywać ostrzegawczego komunikatu o certyfikacie wystawionym przez centrum certyfikacji, który nie znajduje się na liście certyfikatów zaufanych.

W przypadku innych systemów firmy Microsoft, certyfikat głównego urzędu Centrum Certyfikacji Signet jest instalowany automatycznie podczas aktualizacji przeprowadzanej przez usługę systemową Windows Update. Jeśli system nie ma tej funkcji lub jest ona wyłączona, użytkownik może połączyć się ze stroną Windows Update, aby pobrać z niej i zainstalować aktualizację systemu zawierającą certyfikat głównego urzędu Signet.

O fakcie dołączenia Signet do programu Microsoft Root Certificate Program informuje dedykowana strona Microsoft Root Program Members, zawierająca spis członków programu, dostępna w serwisie MSDN. Wśród centrów wymienionych na liście, Signet jest jednym z nielicznych podmiotów, którego działalność została wpisana do programu w pełnym zakresie usług certyfikacyjnych, w tym usług bezpiecznej poczty, uwierzytelniania serwerów i klientów, podpisywania programów oraz znakowania czasem.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Certyfikat Signet w Microsoft Root Certificate Program

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl