SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cezary Stypułkowski zrezygnował z funkcji prezesa mBanku. Kierował nim 14 lat

Cezary Stypułkowski 4 lipca br. zrezygnował z funkcji prezesa mBanku i pełnienia funkcji w zarządzie - poinformował bank w komunikacie giełdowym w czwartek. Na jego miejsce warunkowo został powołany Cezary Kocik. Stypułkowski był szefem mBanku od 2010 r.

4 lipca br. Cezary Stypułkowski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu mBanku ze skutkiem na dzień 4 lipca - poinformował bank w komunikacie giełdowym w czwartek. Dodał, że Stypułkowski jednocześnie złożył rezygnację z pełnienia funkcji w zarządzie mBanku, a warunkowo na stanowisko prezesa zarządu został powołany Cezary Kocik.

W raporcie przekazano również, że rezygnacja została złożona w rezultacie uzgodnień z radą nadzorczą banku, stanowiąc integralną część procesu sukcesji na stanowisku prezesa zarządu mBanku.

Cezary Stypułkowski był prezesem zarządu mBanku od 2010 roku. Jak napisano w biografii na stronie Stypułkowskiego, w 2003 r. został on powołany na stanowisko prezesa zarządu Grupy PZU, w latach 2006–2010 pracował w J.P. Morgan w Londynie, a od 2007 r. był dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Investment Bank na Europę Środkową i Wschodnią. Odchodzący prezes mBanku uzyskał tytuł doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Warszawskim oraz jako stypendysta Fullbrighta studiował na Business School uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku.

Kocik z kolei posiada 30-letnie doświadczenie w bankowości, w tym ponad 12-letnie na stanowisku wiceprezesa zarządu ds. Bankowości Detalicznej w mBanku, a dodatkowo nadzoruje segment klientów private banking i wealth management, biuro maklerskie oraz TFI - napisano w jego biografii na stronie mBanku. Wcześniej pracował w obszarze audytu wewnętrznego, bankowości inwestycyjnej, restrukturyzacji i windykacji w Banku PBG (potem Banku Pekao S.A.) oraz w obszarze detalicznym jako dyrektor oddziału w Łodzi Banku Pekao S.A. - dodano. Kocik jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Finanse i Bankowość.
 

Dołącz do dyskusji: Cezary Stypułkowski zrezygnował z funkcji prezesa mBanku. Kierował nim 14 lat

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
MotU
Pa pa Czarek! By razem z Tobą przeminęły opłaty w mBanku...
5 0
odpowiedź
User
Xyz
Resortowa emerytura
2 0
odpowiedź
User
CB
Idź Pan do śniegu...
0 0
odpowiedź