SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chcemy płacić za leczenie!!!

Co zamiast obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego?

Ponad 11 milionów Polaków akceptuje ideę przeznaczenia części lub całości środków płaconych obecnie na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne na zapewnienie sobie prywatnych usług medycznych - wynika z badania  TNS OBOP*.

TNS OBOP zapytał Polaków, w jaki sposób, gdyby to od nich zależało, wykorzystaliby kwotę, którą płacą na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne. 49% osób nie zmieniłoby nic w tej kwestii i przeznaczyłoby składkę tylko na publiczne usługi medyczne, 32% wydałoby te pieniądze częściowo na publiczne, a częściowo na prywatne usługi medyczne, a tylko 5% zadeklarowało przeznaczenie całości składki tylko na usługi prywatne.

Przyjęcie rozwiązania uwzględniającego przeznaczenie przynajmniej części składki na prywatne usługi medyczne jest bardziej prawdopodobne wśród osób młodszych, pracujących zawodowo, lepiej sytuowanych i wykształconych oraz tych mieszkających w największych miastach.

Konkurencyjne rozwiązanie - ponoszenie dodatkowych wydatków na prywatne ubezpieczenie zdrowotne lub zakup abonamentu na prywatne usługi medyczne niezależnie od płacenia obowiązkowej składki - może liczyć na akceptację niespełna 4 milionów mieszkańców Polski.


Podstawa: Ogół badanych, N=1004

*Dane pochodzą z raportu "Rynek płatnych usług medycznych w Polsce" zrealizowanego przez TNS OBOP w okresie 11-13 października 2003 w ramach badania OMNIMAS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chcemy płacić za leczenie!!!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl