SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Władze Chin chcą ograniczyć czas spędzany przez nieletnich w internecie

Chiny wprowadzają nowe regulacje dla operatorów świadczących usługi online, by ograniczyć czas spędzany przez najmłodszych użytkowników w internecie - poinformowały w poniedziałek chińskie media.

Xi Jinping, przewodniczący Chińskiej Republiki LudowejArticle

10-letni plan rozwoju dzieci i młodzieży przyjęty przez Radę Państwa Chińskiej Republiki Ludowej zawiera wytyczne dla operatorów, którzy oferują usługi online, w tym gry, transmisje na żywo i dostęp do mediów społecznościowych.

Rząd ma na celu wdrożenie ujednoliconego systemu uwierzytelniania tożsamości elektronicznej. Podejmowane są także działania zmierzające do lepszej klasyfikacji gier i ochrony prywatności nieletnich użytkowników.

Chiny ograniczają gry internetowe i walczą z kryptowalutami

W sierpniu władze wprowadziły w życie rygorystyczne przepisy umożliwiające użytkownikom do 18. roku życia korzystanie z gier online tylko w godzinach 20-21 w piątki, soboty, niedziele i święta ustawowe. Chińskie ministerstwo handlu opublikowało też projekt przepisów dotyczących przedmiotów, których nie wolno sprzedawać w transmisjach na żywo, a znalazły się wśród nich m.in. zabawki erotyczne, urządzenia szpiegowskie czy leki.

Krajowi giganci rozrywki online, jak Tencent Holdings i ByteDance, starają się wprowadzić środki, które pozwolą spełnić nowe wymagania. ByteDance ma w pamięci otrzymaną grzywnę, nałożoną w styczniu za rozpowszechnianie „obscenicznych, pornograficznych i wulgarnych informacji” poprzez należącą do tego przedsiębiorstwa IT aplikację Douyin.

W pierwszej połowie września chińskie urzędy tymczasowo wstrzymały zatwierdzanie wszelkich nowych gier online, by walczyć z uzależnieniem od gier wśród nieletnich.

W praktyce młodzi gracze często znajdują kreatywne rozwiązania, by obejść ograniczenia. Nie brak też rodziców, którzy dzielą się ze swoimi niepełnoletnimi dziećmi własnymi numerami identyfikacyjnymi, by umożliwić im dłuższe granie.

Nowe chińskie wytyczne obejmują szeroki wachlarz koncepcji wpisujących się w „poprawę poziomu edukacji i zapewnienie dobrobytu pokoleniu uważanemu za przyszłość kraju”. Jednym z celów władz jest zwiększenie do ponad 96 proc. wskaźnika ukończenia dziewięcioletniego programu obowiązkowej edukacji.

W miniony piątek Ludowy Bank Chin ogłosił, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne. Jednocześnie Chiny wydały ogólnokrajowy zakaz wydobywania kryptowalut.

Dołącz do dyskusji: Władze Chin chcą ograniczyć czas spędzany przez nieletnich w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl