SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kristine Coratti Kelly szefową komunikacji CNN. Wiele zmian na mostku nadawcy

W CNN po zmianie szefa stacji nadeszły spore zmiany. Kilku menedżerów wysokiego szczebla odeszło z firmy, z kolei nadawca pozyskał nowych pracowników. Kristine Coratti Kelly została szefową ds. globalnej komunikacji CNN, Virginia Moseley awansowała na stanowisko wiceprezes redakcji amerykańskiej, a Johnita Due została mianowana wiceprezesem wykonawczym ds. integralności i integracji.

Kristine Coratti Kelly, fot. CNN/Materiały prasoweArticle

CNN to działająca od 1980 r. stacja telewizyjna uważana za jedno z najbardziej wiarygodnych i opiniotwórczych mediów w Stanach Zjednoczonych. Obecnie nadawca znajduje się w strukturach koncernu Warner Bros. Discovery, który powstał po połączeniu Warner Media i Discovery.

Od niedawna CNN kieruje Chris Licht, zastąpił on na stanowisku Jeffa Zuckera, zmuszonego do dymisji w atmosferze obyczajowego skandalu. Przejęcie kierownictwa przez Lichta poprzedziło uruchomienie serwisu streamingowego CNN+, który jednak poniósł spektakularną klęskę i po miesiącu funkcjonowania został zamknięty przez Warner Bros. Discovery.

Wraz z nadejściem Lichta i zmianami własnościowymi w kierownictwie stacji ruszyła fala odejść wyższej kadry menedżerskiej. Z firmą pożegnała się Alex MacCallum, kierująca działem cyfrowym CNN, a także  Robyn Peterson, dyrektor ds. technologii w CNN Digital. Wcześniej nadawcę opuścili Andrew Morse oraz Meredith Artley.

Idzie nowe

Jednak zmiany w szefostwie CNN oznaczają nie tylko zwolnienia i odejścia. W stacji nastąpiły kierownicze awanse, doszli do niej także nowi ludzie.

Kristine Coratti Kelly, była menedżerka „The Washington Post”, dołączyła do CNN Worldwide jako wiceprezes wykonawczy i szefowa globalnej komunikacji. Zgodnie z planem Coratti Kelly będzie nadzorować strategię marki, marketing kreatywny, wydarzenia i inicjatywy marki, relacje z mediami oraz komunikację pracowniczą i zewnętrzną. Coratti Kelly ma objąć swoją nową rolę w sierpniu br.

- Kris jest jednym z najbardziej dynamicznych, kreatywnych i szanowanych kierowników w swojej dziedzinie z niesamowitym dorobkiem sukcesów – zaznaczył Chris Licht w komunikacie. - Jestem całkowicie przekonany o jej zdolności do wspierania i rozwijania podstawowych wartości CNN, jakimi są zaufanie, przejrzystość i odpowiedzialność w dziennikarstwie.

Coratti Kelly była związana z „The Washington Post” od 2006 r., ostatnio była szefem komunikacji dziennika, a także dyrektorem generalnym operacji wideo Washington Post Live. Pomagała w prowadzeniu działań mających na celu rozszerzenie działalności o projekty filmowe i telewizyjne. Wcześniej pracowała w CNN, rozpoczynając tam karierę w 2000 r. jako koordynator ds. badań i public relations.

Czytaj także: Polacy przepłacają za telewizję? W niektórych krajach ceny kilka razy wyższe

Poza tym Licht awansował Virginię Moseley na stanowisko wiceprezesa redakcji amerykańskiej, dzięki czemu będzie ona odpowiedzialna za zbieranie wiadomości dla amerykańskich stacji telewizyjnych i cyfrowych należących do Warner Bros. Discovery.  

Poprzednio Moseley była starszym wiceprezesem ds. zbierania wiadomości w USA, a nowa rola poszerzy jej zakres działania poza amerykańskie biura CNN i Waszyngton. Moseley wcześniej pracowała dla ABC News.

Trzech starszych menedżerów, którzy są w CNN od lat, pozostanie na swoich stanowiskach. Są to Michael Bass, wiceprezes ds. programów, Amy Entelis, wiceprezes ds. rozwoju talentów i treści oraz Ken Jautz, wiceprezes ds. wiadomości. Ta trójka zajmowała się podobnymi obowiązkami za czasów poprzedniego szefa CNN, Jeffa Zuckera.

Czytaj także: Pod koniec roku wystartuje CNN Business Arabic

Z kolei Johnita Due została mianowana wiceprezesem wykonawczym ds. integralności i integracji, nowo utworzonego stanowiska. Natomiast Chris Marlin otrzymał fotel wiceprezesa CNN ds. strategii i operacji biznesowych, a jego zadaniem ma być poszukiwanie nowych możliwości przychodów w całym biznesie stacji.

Dołącz do dyskusji: Kristine Coratti Kelly szefową komunikacji CNN. Wiele zmian na mostku nadawcy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl