SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co czwarty Polak ma smartfon. Internet i aplikacje popularniejsze od płatności

25 proc. Polaków korzysta ze smartfonów, przy czym deklaruje to tylko 9 proc. Najczęściej przy pomocy takich telefonów robią zdjęcia, korzystają z internetu i słuchają muzyki - wynika z sondażu TNS Polska.

Samsung Galaxy S III

Samsung Galaxy S III

Najwięcej użytkowników smartfonów (40 proc.) jest wśród osób w wieku 16-21 lat, a zdecydowanie najmniej (14 proc.) - w grupie wiekowej 51-60. Nieco częściej z takich telefonów korzystają mężczyźni niż kobiety.

Ogółem smartfony ma 25 proc. Polaków, jednak deklaruje to tylko 9 proc. osób. Skąd tak duża różnica? - Dowodzi to niewielkiej świadomości Polaków, czym w ogóle jest smartfon i jakie niesie ze sobą możliwości - ocenia Monika Mikowska, konsultantka ds. marketingu mobilnego prowadząca blog jestem.mobi. Zwraca przy tym uwagę, że również młodzi użytkownicy smartofnów w większości nie zdają sobie sprawy z tego, że mają telefony tego typu. - O tej grupie wiekowej trudno myśleć jako o „nieświadomych użytkownikach nowych technologii”, dlatego prawdziwa może być hipoteza, że dla osób w wieku 16-21 lat posiadanie telefonu typu smartfon jest tak naturalne, że staje się równoznaczne z posiadaniem telefonu - komentuje Mikowska.

Dwie trzecie użytkowników smartfonów robi nimi zdjęcia, prawie połowa słucha na nich muzyki, a prawie jedna trzecia - nagrywa wideo i gra w gry. Co drugi przegląda na telefonie internet codziennie, a tylko co piąty robi to rzadziej niż raz w tygodniu. 35 proc. korzysta z aplikacji, a 32 proc. zamierza to robić. Znacznie mniej popularne są kody QR oraz płatności i usługi bankowe w smartfonach.

Sondaż został zrealizowany techniką bezpośrednich wywiadów (CAPI) na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków w wieku 16-60 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co czwarty Polak ma smartfon. Internet i aplikacje popularniejsze od płatności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl