SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co czwarty polski internauta poznał w sieci przyjaciół

28 proc. polskich internautów twierdzi, że osoby poznane w sieci stały się ich przyjaciółmi – wynika z badania ARC Rynek i Opinia. Znajomości w trybie online lubi zawierać co trzeci użytkownik internetu w naszym kraju.

Co czwarty polski internauta poznał w sieci przyjaciół

33 proc. polskich internautów lubi poznawać w sieci nowe osoby, natomiast 43 proc. jest raczej niechętne takim znajomościom. Najwięcej osób sceptycznie usposobionych wobec nowych kontaktów w internecie jest w grupie użytkowników mających 55 lat i więcej, wśród których takie nastawienie deklaruje ponad połowa respondentów.
Z kolei 28 proc. polskich internautów twierdzi, że osoby poznane w sieci stały się ich przyjaciółmi, podczas gdy ponad połowa deklaruje, że nie nawiązało w sieci tak bliskich znajomości. Co ciekawe, według badania przyjaźnie w sieci najczęściej zawierają nie najmłodsi użytkownicy, tylko ci w wieku 35-44 lat.

Prawie co trzeci polski internauta uważa, że łatwiej otworzyć mu się przed ludźmi poznanymi w sieci, natomiast przeciwnego zdania jest niemal połowa respondentów. W tym przypadku widać zależność nastawienia od wieku: więcej osób przekonanych o pozytywnym wpływie internetu na ekstrawertyczność jego użytkowników jest wśród osób w wieku poniżej 24 lat, a zdecydowanie mniej – w grupie respondentów mających co najmniej 45 lat.

Osób o podobnych zainteresowaniach szuka w sieci 41 proc. polskich internautów. Najczęściej deklarują do osoby w wieku 25-44 lat.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w formie wywiadów CAWI w oparciu o panel internetowy epanel.pl. Ankiety w dniach 6-13 września br. wypełniło 1936 Polaków w wieku 15-75 lat, którzy korzystają z internetu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co czwarty polski internauta poznał w sieci przyjaciół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl