SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co piąty internauta szuka informacji turystycznych online

W marcu 2014 roku tylko 6% internautów kupiło jakąś usługę turystyczną. Za to już co piąty użytkownik szukał w Google jakichś informacji na ten temat, a odsetek ten od 2010 roku stale rośnie - wynika z raportu IRCenter, Research Now i SW Research.

W marcu tego roku informacji na temat turystyki szukało 17% internautów. 12% użytkowników internetu mobilnego także sprawdzało na swoich telefonach, gdzie można wyjechać w najbliższym czasie.

Jak pokazuje Google Trend Index, internauci zaczęli masowo wpisywać do Google hasła związane z turystyką w 2010 roku. Najczęściej robią to w lipcu.

Internauci zainteresowani turystyką korzystają przede wszystkim z mainstreamowych kanałów social mediowych, takich jak Facebook, Youtube i portale horyzontalne.

Osoby zainteresowane turystyką szukają informacji o usługach przede wszystkim bezpośrednio na stronach www sklepów online. Jednocześnie turystyka jest branżą, o której istotnie częściej niż o innych branżach szuka się informacji na porównywarkach cen. Najmniejszy potencjał do komunikacji mają natomiast portale społecznościowe.

Osoby zainteresowane turystyką online generalnie częściej świadomie korzystają z reklam niż pozostali internauci - zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach, jak i na urządzeniach mobilnych.

Internauci szukający informacji na temat turystyki są bardziej świadomymi użytkownikami e-commerce niż pozostałe osoby. Kupują oni online z powodu prostoty i przyzwyczajenia. Mało istotnym powodem robienia zakupów online jest natomiast czas – podejmowanie decyzji zajmuje tym osobom niemal tyle samo czasu offline co online.

To, że ktoś kupuje usługi turystyczne online, nie oznacza, że korzysta z innych sklepów internetowych. Niewątpliwie jednak ci internauci są częściej zainteresowani książkami i multimediami – kupują częściej niż pozostali książki w Empiku i Matrasie. Jak na razie powszechne nie stały się agregatory ofert turystycznych.

Raport "Zainteresowanie turystyką online. Marzec 2014" prezentuje wybrane wyniki analiz dotyczących zainteresowania turystyką online w marcu 2014 r. Wyniki zostały oparte na dwóch badaniach trackingowych realizowanych przez IRCenter z Research Now (AdvertTrack) i SW Research (e-Commerce Track). W ramach każdego z badań co miesiąc realizowanych jest 400 wywiadów CAWI.

Dołącz do dyskusji: Co piąty internauta szuka informacji turystycznych online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl