SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Comarch skorzysta z pierwokupu akcji Interii.pl

Jeśli niemiecki koncern Bauer będzie chciał odsprzedać część akcji portalu Interia.pl tak, aby zejść poniżej 33% głosów na walnym zgromadzeniu, by nie ogłaszać wezwania na akcje portalu, to Comarch prawdopodobnie skorzysta z prawa pierwokupu tego pakietu.

Poinformował w piątek wiceprezes Comarchu Rafał Chwast.

“Gdyby Bauer chciał zejść poniżej 33%, to chyba skorzystamy z prawa pierwokupu" - powiedział Chwast podczas konferencji prasowej.

Dodał, że oznaczałoby to nabycie 390 tys. akcji po cenie rynkowej. “Jest to kwota ok. 23 mln zł" - powiedział.

Chwast wyjaśnił, że statut Interii.pl przewiduje, że gdy któryś z udziałowców decyduje się na sprzedaż akcji imiennych, to pierwokup odbywa się po cenie rynkowej.

Zgodnie z prawem, Bauer ma trzy miesiące by zejść poniżej 33% lub na ogłoszenie wezwania, by dojść do 66%.

W wyniku zakończonego w końcu lutego wezwania na akcje właściciela Radia RFM FM, spółki Broker FM, koncern Bauer Media stał się - obejmując akcje dające prawo do 90,6% głosów na WZ Brokera - podmiotem dominującym wobec tej spółki. Z kolei Broker posiada 27,85% kapitału zakładowego Interia.pl, dających prawo do 40,92% głosów na walnym zgromadzeniu.

Jednak spółka zależna Brokera FM - czyli Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o. ustanowiła blokadę na 380.000 akcji imiennych, uprzywilejowanych spółki Interia.pl i ustanowieniu na tych akcjach, na rzecz BRE Banku, prawa użycia (obejmującego także prawo głosu). W ten sposób Broker ma jedynie prawo do 32,98% w ogólnej liczbie głosów w spółce Interia.pl.

Jednak Interia.pl podała kilka dni temu, że z opinii prawnych wynika, iż przyjęta przez BRE Bank i Broker FM konstrukcja umowy blokady nie przenosi prawa głosu z zablokowanych akcji portalu na rzecz BRE Banku, co oznacza, że Bauer Media nie będzie mógł wykonywać prawa głosu ze wszystkich posiadanych akcji Interii.pl do czasu wykonania obowiązków określonych w ofercie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comarch skorzysta z pierwokupu akcji Interii.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl