SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Comarch wyda w 2010 r. ok. 6 mln euro na marketing wizerunkowy

Spółka informatyczna Comarch planuje przeznaczyć ok. 6 mln euro na marketing wizerunkowy w Polsce i Niemczech w 2010 r., wynika z wypowiedzi prezesa Janusz Filipiaka. Suma nie obejmuje wydatków związanych z marketingiem produktowym.

"Decydujemy się kontynuować agresywną strategię wzrostu na wybranych rynkach" - powiedział Filipiak dziennikarzom. Strategia spółki obejmuje m.in. inwestycje w wejście na rynki azjatyckie, akwizycję we Francji (najprawdopodobniej w 2011 r.) i silne akcje marketingowe.

"Na marketing wizerunkowy przeznaczymy w przyszłym roku 3 mln euro w Niemczech i podobną kwotę w Polsce" - powiedział Filipiak. Plany dotyczące niemieckiej kampanii zakładają, że w przyszłym sezonie piłkarskim Comarch zostanie głównym sponsorem klubu piłkarskiego TSV 1860 Monachium (w ostatnich dniach podpisał umowę na rundę wiosenną i jest trzecim w hierarchii sponsorem klubu), na co może przeznaczyć ok.1 mln euro. Inne wydatki są związane m.in. z obecnością na targach CeBIT i kampanią "software z przyszłością".

W Polsce Comarch przeznaczy 2 mln euro na budżet klubu piłkarskiego Cracovia.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 5,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 161,18 mln zł zysku rok wcześniej (uwzględniając jednorazowy efekt sprzedaży Interia.pl), przy przychodach odpowiednio 497,52 mln zł wobec 389,39 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comarch wyda w 2010 r. ok. 6 mln euro na marketing wizerunkowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl