SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comcast chce sprzedać Disneyowi swoje 30 proc. udziałów w Hulu. Rozpoczęły się rozmowy

Koncerny Comcast i Disney rozpoczęły nieoficjalne rozmowy na temat sprzedaży 30 proc. udziałów w serwisie Hulu, które należą do Comcast – wynika z nieoficjalnych informacji. Gdyby transakcja doszła do skutku Disney stałby się właścicielem ponad 90 proc. udziałów Hulu. Serwis jest dzisiaj wyceniany na 15 mld dolarów.

Article

Obecnie największym udziałowcem Hulu jest Disney, który oprócz własnych akcji w serwisie posiada też te należące wcześniej do zakupionego przez Disneya koncernu 21st Century Fox (w sumie 60 proc.). Oprócz tego 30 proc. udziałów w spółce ma również Comcast za pośrednictwem zależnego od niego NBCUniversal.

Do niedawna część udziałów należała do Time Warnera przejętego z kolei przez holding AT&T. W połowie kwietnia br. poinformowano, że Hulu odkupiło 9,5 proc. akcji będących w posiadaniu AT&T. Kwotę transakcji oceniono na 1,43 mld dol.

Według planu udziały odkupione przez Hulu zostaną podzielone pomiędzy Disneya i Comcast. Wkrótce jednak struktura właścicielska Hulu może ulec dalszym zmianom. Jak informuje stacja CNBC opierając się na własnych źródłach Comcast rozpoczął nieoficjalne rozmowy z Disneyem w sprawie sprzedaży wspomnianych 30 proc. udziału w serwisie.

Na razie nie padły żadne kwoty za które Disney miałby zakupić udziały należące do Comcast, a obie firmy nie komentują całej sprawy. Według źródeł CNBC Comcast jest skłonny wyjść z inwestycji w Hulu, bowiem przy obecnej strukturze własności nie widzi dla siebie wystarczających korzyści. NBCUniversal jest obecnie odpowiedzialny za ok. 17 proc. treści dostępnych w serwisie, jednak zgodnie z przewidywaniami po zawarciu umowy na linii Comcast – Disney nie byłyby one usunięte z platformy.

Obecnie wartość rynkowa Hulu jest wyceniana na ok. 15 mld dol. W 2018 r. serwis osiągnął liczbę 25 mln subskrybentów. Przy wciąż rosnącej grupie użytkowników platforma uzyskała 1,5 mld dol. przychodów z reklam, jednak Hulu wciąż nie przynosi zysków z powodu wysokich wydatków na technologię i treści. Wśród nich są takie produkcje jak „The Handmaid’s Tale,” „King of the Hill,” „Lost” czy „Family Guy”.

Po przejęciu 30 proc. udziałów od Comcast Disney stałby się praktycznie jedynym właścicielem Hulu, a treści z jego biblioteki prawdopodobnie byłyby dostępne na planowanej na jesień br. platformie VOD Disney+.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comcast chce sprzedać Disneyowi swoje 30 proc. udziałów w Hulu. Rozpoczęły się rozmowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl