SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ComputerLand współpracuje z Concord Communications

Concord otwiera się na wschodnioeuropejski rynek IT Partnerstwo z ComputerLandem

Notowany na nowojorskiej giełdzie Concord Communications oraz czołowy polski integrator ComputerLand nawiązały ze sobą współpracę. Dla Concord Communications partnerstwo z ComputerLandem stwarza okazję do wejścia na wschodnioeuropejskie rynki IT, które charakteryzują się dwucyfrową stopą wzrostu. W ocenie obydwu partnerów, w tej części Europy istnieje obecnie rosnący popyt w szczególności na rozwiązania zarządzania usługami dostarczanymi przez systemy informatyczne. Concord Communications specjalizuje się w rozwiązaniach optymalizujących wydajność infrastruktury IT.

"Jesteśmy zadowoleni, że jako partnera mogliśmy pozyskać tak wybitną firmę", mówi Frank Brinsa, Regional Manager Central Europe w Concord Communications. "Wskutek rozszerzenia Unii Europejskiej otwierają się dla nas nowe szanse w całym obszarze Środkowej i Wschodniej Europy, przede wszystkim w naszych branżach docelowych, takich jak usługi finansowe, telekomunikacja czy sektor publiczny. Silna obecność firmy ComputerLand w Polsce i Rosji, dwóch bardzo ważnych dla nas rynkach, oraz jej potencjalne ukierunkowanie na wszystkie rynki europejskie sprawia, że jest to dla nas idealny partner." "Po fazie, w której kraje naszego regionu inwestowały dużo środków w sprzęt komputerowy i aplikacje, istnieje obecnie popyt na rozwiązania wspierające i automatyzujące procesy biznesowe", mówi Michał Danielewski, Dyrektor Generalny ComputerLand SA. "Duży potencjał widzimy w rozwiązaniach z obszaru Business Service Assurance, szczególnie w sektorze telekomunikacyjnym i finansowym. Firmy i instytucje z tych sektorów charakteryzują się na ogół dużą i rozproszoną infrastrukturą IT, która musi niezawodnie działać, aby stale i na tym samym poziomie dostarczać usługi klientom. Taki poziom usług zapewniają rozwiązania Concord Communications i dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z tą firmą."

Obydwie spółki liczą, że partnerstwo przyniesie wymierne korzyści w postaci sprzedaży rozwiązań Concorde zarówno w Polsce, jaki i innych krajach. Polska spółka posiada bowiem większościowe udziały w dwóch spółkach na Wschodzie: CSBI EE oraz UAB Baltijos Kompiuteriu Centras. CSBI EE obecne na rynku rosyjskim specjalizuje się w rozwiązaniach dla sektora bankowo - finansowego, natomiast UAB świadczy usługi informatyczne na rynku litewskim.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ComputerLand współpracuje z Concord Communications

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl