SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Niemieckie radio w tym tygodniu nadaje z Krakowa

Do piątku poranny program niemieckiej stacji radiowej COSMO nadawany jest z Krakowa. - Chcemy opowiedzieć niemieckiemu słuchaczowi zarówno o pomocy Ukrainie, jak i o losach pojedynczych uchodźców - mówi Adam Gusowski, jeden z reporterów porannego pasma.

Article

- Musieliśmy tu być, żeby opowiedzieć niemieckiemu słuchaczowi, jak na miejscu wygląda pomoc Ukrainie i sytuacja uchodźców - mówi Adam Gusowski. To jedna z osób, która jest zaangażowana w przygotowanie porannego pasma niemieckiej stacji radiowej COSMO, która należy do publicznego nadawcy.

W tym tygodniu (21-25 marca) program emitowany między godz. 7 a 9 nadawany jest na żywo z Krakowa. Szefowie stacji podkreślają, że wolontariusze i przedstawiciele władz miasta, organizacje charytatywne i fundacje, Ukraińcy, Niemcy, Polacy, czyli ci, którzy pomagają z Krakowa uchodźcom z Ukrainy, będą gościć w porannym paśmie radia COSMO.

- Chcemy opowiedzieć niemieckiemu słuchaczowi zarówno o pomocy Ukrainie, jak i o losach pojedynczych uchodźców. Zapraszamy do naszego programu wszystkich, którzy pomagają, ale też samych Ukraińców - dodaje Adam Gusowski.

Relacje z Krakowa na antenie i w social mediach

Stacja chce pokazać, jak zmienił się Kraków w ostatnich tygodniach, gdy do miasta przybyło sporo Ukraińców. Ponieważ COSMO kieruje swój program do młodych słuchaczy, w swoich relacjach chce się skupić przede wszystkim na tym, jak studenci z Krakowa postrzegają wojnę, czego się boją, jak są nastawieni do Ukraińców.

Materiały reporterskie ma przygotowywać międzynarodowa ekipa skupiona wokół dziennikarzy COSMO: Keno Meschera i Łukasza Tomaszewskiego. Ich relacje mają się pojawiać nie tylko na antenie radia, ale też w mediach społecznościowych rozgłośni.

COSMO to stacja radiowa należąca do WDR, niemieckojęzycznego, publicznego, regionalnego nadawcy radiowo-telewizyjnego. W jej programie adresowanym do młodych słuchaczy sporo miejsca poświęca się kulturze. Pod koniec lutego COSMO uruchomiło format "Ukrainian Deutschlandminute" - codzienny podcast w języku ukraińskim, który oferuje uchodźcom aktualne informacje.

Dołącz do dyskusji: Niemieckie radio w tym tygodniu nadaje z Krakowa

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gliz
Już kiedyś niemieckie radio nadawało z Krakowa, a niemiecki gubernator mieszkał na Wawelu ale nie były to dobre czasy
3 2
odpowiedź
User
awek
A co z RMF, oni nadają dłużej
2 0
odpowiedź