SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Creepy Jar z 46 mln zł wpływów i 29 mln zł zysku netto, sprzedał 1,26 mln egz. „Green Hell”

Według wstępnych danych w ub.r. producent gier wideo Creepy Jar osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 22,1 proc. do 46 mln zł i zysku netto z 22,4 do 29 mln zł. Zamierza wypłacić w dywidendzie ok. 50 proc. zysku.

Article

Roczny zysk operacyjny Creepy Jar zwiększył się z 25,5 do 30,1 mln zł. Na koniec ub.r. firma miała 59,7 mln zł środków pieniężnych i innych aktywów pieniężnych, wobec 28 mln zł rok wcześniej.

1,3 mln sprzedanych egz. „Green Hell”

Creepy Jar w komunikacie giełdowym podał, że jego wyniki finansowe z ub.r. „wynikały z wysokiej sprzedaży gry Green Hell na platformie Steam oraz konsolach Sony PlayStation i Microsoft Xbox”.

7 kwietnia ub.r. gra „Green Hell”, dostępna w trybie wczesnego dostępu na platformie Steam od sierpnia 2018 roku, została wzbogacona o tryb kooperacji (co-op mode).

Firma poinformowała, że w ub.r. łączna sprzedaż brutto „Green Hell” wyniosła 1,26 mln kopii, z czego 0,36 mln wersji na konsole PlayStation i Xbox. Ostateczne dane finansowe Creepy Jar znajdą się w raporcie finansowym, które zostaną opublikowane 28 kwietnia.

Ok. 14,5 mln zł dywidendy od Creepy Jar

W piątek Creepy Jar ogłosił, że zarząd spółki zamierza zarekomendować walnemu zgromadzeniu, żeby ok. 50 proc. zeszłorocznego zysku netto wypłacić w dywidendzie.

- Informacja dotycząca rekomendacji zarządu w sprawie podziału zysku netto wypracowanego w roku 2021 oraz opinii rady nadzorczej w przedmiotowej sprawie, w szczególności w zakresie wysokości zysku przeznaczonego na wypłatę dywidendy oraz dnia dywidendy i terminu wypłaty dywidendy, zostanie przekazana do publicznej wiadomości w formie odrębnego raportu bieżącego - zaznaczono.

Creepy Jar wyceniane na ponad 0,5 mld zł

W 2020 roku Creepy Jar zanotował 37,67 mln zł przychodów sprzedażowych i 22,41 mln zł zysku netto, a rok wcześniej - 6,99 mln zł wpływów i 139 tys. zł zysku netto.

Firma jest notowana na warszawskiej giełdzie od sierpnia 2018 roku, do tej pory nie wypłacała dywidendy.

W piątek przed południem za akcję spółki płacono 769 zł, co daje kapitalizację w wysokości 522,5 mln zł. Głównymi akcjonariuszami firmy są Venture FIZ (ma 12,86 proc. walorów), jej prezes Krzysztof Kwiatek (10,87 proc.) oraz członkowie jej zarządu Krzysztof Sałek (10,87 proc.) i Tomasz Soból (10,85 proc.).

Dołącz do dyskusji: Creepy Jar z 46 mln zł wpływów i 29 mln zł zysku netto, sprzedał 1,26 mln egz. „Green Hell”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl