SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat negocjuje refinansowanie zadłużenia

Cyfrowy Polsat rozpoczął negocjacje w sprawie refinansowania zadłużenia. Jest to jeden z warunków koniecznych do zakupu udziałów w Metelem Holding, spółce kontrolującej Polkomtela, operatora sieci komórkowej Plus.

Article

Refinansowanie ma umożliwić spłatę całości zadłużenia Cyfrowego Polsatu z tytułu umowy kredytu niepodporządkowanego (senior facilities agreement) z 31 marca 2011 r., z uwzględnieniem zmian, a także z tytułu zabezpieczonych obligacji niepodporządkowanych (senior secured notes), zgodnie z warunkami umowy dotyczącej emisji dłużnych papierów wartościowych (indenture) z 20 maja 2011 r.

Na dzień rozpoczęcia negocjacji skład grupy instytucji finansowych zaangażowanych w pozyskanie przez spółkę refinansowania nie został ostatecznie ustalony.

Cyfrowy Polsat umowę przejęcia większościowego pakietu w Metelem Holding Company zawarł w połowie listopada ub.r. Jest to cypryjska firma kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka oraz Hieronima Rutę, jego wieloletniego partnera biznesowego. Cyfrowy Polsat chce sfinalizować transakcję do końca maja br. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat negocjuje refinansowanie zadłużenia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polpot
ok
8 9
odpowiedź
User
arek
kiedy nadajniki yvmobilnej w calej polsce?
9 8
odpowiedź
User
Waldek
To nie z tego kredytu tv mobilna ;). Z tego kredytu jest Smart Dom. Jak na moje - bardzo sensownie wykorzystany kapitał. Niby oszczędności nieduże, bo 10 zł na usłudze, ale przy usługach za 50-90 zł oszczędność jest znacząca.
9 8
odpowiedź
User
Jur
Co by nie mówić, jedna z tych firm, która dobry użytek robi z kredytów. Zawsze tak zainwestują, że to przyciąga kolejnych klientów, i kolejnych. A jak są zadowoleni z tv czy netu klienci, to są wysokie zyski. I to można powiedzieć po cyfrowym Polsacie, tak że szacun.
8 8
odpowiedź