SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat rozważa emisję nowych obligacji, żeby taniej spłacić obligacje za 1 mld zł

Cyfrowy Polsat planuje oszacować popyt na jego nowe obligacje oraz zaproponować warunki i harmonogram ich emisji. Chce taniej spłacić obligacje o nominalnej wartości 1 mld zł, które planowo ma wykupić w lipcu 2021 roku.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu Article

- Zamiarem Spółki jest dokonanie oceny w zakresie możliwości refinansowania Obligacji Serii A celem obniżenia kosztów ponoszonych przez Spółkę w związku z obsługą zadłużenia z tytułu wyemitowanych Obligacji Serii A - podano w komunikacie giełdowym Cyfrowego Polsatu.

Spółka zapowiedziała, że planuje oszacować aktualny popyt rynkowy na jej nowe obligacje oraz zaproponować ewentualne warunki i harmonogram ich emisji. Ostateczną decyzję w tym zakresie podejmie zarząd firmy.

Cyfrowy Polsat wydłużył spłatę kredytu o dwa lata, ma 10,4 mld zł zadłużenia

Na koniec czerwca br. zadłużenie netto Cyfrowego Polsatu wynosiło 10,37 mln zł, z czego 9,59 mld zł stanowił połączony kredyt terminowy, 1,02 mld zł - obligacje serii A, 350 mln zł - kredyt obrotowy, a 276 mln zł - umowa kredytowa Grupy Netii. Stosunek zadłużenia netto do zysku EBITDA spółki z ostatnich 12 miesięcy wynosił 2,91.

W marcu br. firma zmieniła swoją umowę kredytową, wydłużając okres spały do końca września 2022 roku oraz podwyższając poziom dopuszczalnego zlewarowania z 1,75 do 3. W latach 2019-2022 ma zwrócić 10,7 mld zł.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 4,95 mld zł przychodów ze sprzedaży i 523,6 mln zł zysku netto. Firma miała sprzedanych 16,7 mln jednostkowych usług (2,6 proc. więcej niż rok wcześniej) i 5,72 mln abonentów (po spadku o 1,6 proc. w skali roku).

Od grudnia ub.r. spółka przejęła 66 proc. akcji Netii: za pierwszy pakiet 33 proc. zapłaciła Mennicy Polskiej oraz FIP 11 FIZAN 638,8 mln zł, a kolejne skupiła od inwestorów giełdowych, m.in. za pośrednictwem należącej do Zygmunta Solorza spółki Karswell - miesiąc temu odkupiła od niej 17,5 proc. akcji za 342,9 mln zł.

W środę na koniec sesji giełdowej za akcję Cyfrowego Polsatu płacono 22,98 zł, co dawało kapitalizację firmy w wysokości 14,7 mld zł. Do Zygmunta Solorza i kontrolowanych przez niego podmiotów należy 57,34 proc. kapitału spółki.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat rozważa emisję nowych obligacji, żeby taniej spłacić obligacje za 1 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl