SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat rusza z zapisami na darmowy, bardzo szybki internet LTE

Cyfrowy Polsat w I kwartale 2011 roku rozpocznie świadczenie usługi dostępu do internetu z wykorzystaniem technologii LTE, pozwalającej na transfer danych z prędkością nawet do  150 Mb/s. 1 grudnia br. ruszają zapisy na promocyjną ofertę nowej usługi.

Cyfrowy Polsat rusza z zapisami na darmowy, bardzo szybki internet LTE

Cyfrowy Polsat usługi będzie świadczył w pierwszej na świecie sieci LTE (Long Term Evolution) 1800 MHz, która we wrześniu br. została uruchomiona przez Mobyland Sp. z.o.o. we współpracy z CenterNet SA (obie spółki kontroluje Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu). Odpowiednia umowa ma zostać podpisana do końca br.

Sieć czwartej generacji (4G) działająca w technologii LTE jest znacząco szybsza od pozostałych sieci działających w Polsce – pozwala na pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s, a docelowo do 326 Mb/s oraz wysyłanie danych z prędkością do 50 Mb/s, a docelowo do 86 Mb/s. W porównaniu do technologii HSPA+ czy UMTS charakteryzuje się dużo mniejszym opóźnieniem i pozwala na obsługę znacząco większej liczby użytkowników.
 
LTE jest obecnie dostępne na 349 stacjach bazowych. Na wszystkich stacjach są zainstalowane jednocześnie urządzenia HSPA+ MIMO (900 MHz) oraz LTE (1800 MHz). W następnych etapach sieć będzie sukcesywnie rozbudowywana, w celu objęcia zasięgiem większości mieszkańców naszego kraju.


 
Do korzystania z nowej usługi, spółka zaoferuje urządzenie Speed 1000 – modem USB wyprodukowany specjalnie dla Cyfrowego Polsatu przez firmę IP Wireless. Docelowo modem Cyfrowego Polsatu, działając w kanale 20 MHz, będzie zapewniał prędkość do 100Mb/s przy pobieraniu danych i do 50 Mb/s – przy wysyłaniu. W pierwszym kroku platforma zaoferuje modem pracujący w kanale 10 MHz z prędkością do 73 Mb/s przy pobieraniu danych i do 25 Mb/s – przy wysyłaniu. Aktualizację oprogramowania umożliwiającą obsługę kanałów 20 MHz będzie można pobrać bezpłatnie przez internet.

Modem Speed 1000 będzie sprzedawany z anteną zewnętrzną magnetyczną (parapetową) lub „kominową” – do wyboru przez klienta. Jej zastosowanie pozwoli na poprawę jakości odbieranego sygnału oraz zasięgu, co przełoży się na wzrost szybkości transmisji danych. Karty SIM Internet LTE/HSPA+ dla Cyfrowego Polsatu opracowała i wyprodukowała firma Oberthur Technologies, jeden z największych światowych dostawców tego rodzaju rozwiązań.

Dla wszystkich zainteresowanych internetem 4G użytkowników, Cyfrowy Polsat przygotował specjalną promocję. Pierwszych 10 tys. klientów będzie mogło korzystać z nowej technologii zupełnie za darmo nawet przez pół roku. Co miesiąc będą mieli do dyspozycji bezpłatny pakiet 100 GB (50 GB przeznaczone na godziny 8.00 - 24.00 i 50 GB na pozostałe godziny). Zapisy na nową ofertę rozpoczną się w środę 1 grudnia br. Jak informuje Cyfrowy Polsat, zapisanie się na promocję nie zobowiązuje klienta do podpisania umowy, jak pozna już ceny internetu LTE. Będzie za to uprzywilejowany w dostępie do promocyjnych warunków.

Cyfrowy Polsat obecnie oferuje internet bezprzewodowy w oparciu o technologie HSPA+ i HSPA+ MIMO. Na koniec września br. z usługi internetowej operatora korzystało 15 tys. użytkowników, zaś  z usługi telewizyjnej platformy - 3,278 mln abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat rusza z zapisami na darmowy, bardzo szybki internet LTE

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gembal
Gratuluję panom Solorzowi i Libickiemu.
8 8
odpowiedź
User
starsza
My starsi mamy problem. Ale ja bardzo chcę mieć za darmo takiego dostawcę na laptopa swojego. chyba ŻE TO TYLKO TV???Ale z mobilności mojej jest ważne, a tym bardziej że korzystamy z usług cyfrowego Polsatu tv. Gratuluję troski o klientów!!!Jutro jadę do punktu!!!
8 8
odpowiedź
User
tomasz
W tym marketingowym działaniu doszukuję się podstępu. Pierwsze pół roku za darmo a co dalej? Cen za abonament nie podaje się teraz bo po co wystraszać klientów. Ja się nabrałem też na promocje za 1 zł na internet mobilny w ASTER a wyszło jak zwykle dziś czuję się nabity w butelke. Brak aktualizacji sterowników pod windows 7 ze strony producenta f-my SAMSUNG i brak wsparcia ze strony ASTER uczyniło że mogę modem trzymać w szufladzie a 29 zł abonamentu płacę co miesiąc. Uważajcie na promocje. To pachnie brzydko! Kupisz sprzęt i z nim zostaniesz.
8 8
odpowiedź
User
daro
chciałbym się zapisać tylko gdzie? Miało być zapisywanie przez stronę cyfrowego polsatu? Szukam i dalej nic. Ja bym się zapisał na wszystko co jest powyżej edge bo u mnie nawet TP nie zrobi przyłącza (nie opłaca się chociaż sam gwarantuje przekopanie 10m. ogrodu.) I teraz ciągne neta z wifi za 59zł za 1MB.
8 8
odpowiedź
User
daro
aha zapomniałem dodać że zamiast się rozwijać najpierw po wioskach, oczywiście po zrobieniu prawdziwego reaserch'u gdzie klientów w małym regionie od ręki było by z 200 to inwestują tam gdzie jest kabel i ogromne szybkości. W dodatku 10-15 konkurencyjnych firm. U mnie oczywiście jest jedna i 59zł za marnej jakości internet.
8 8
odpowiedź