SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat i spółki Solorza skupią akcje za 207 mln zł

W ramach wezwania do skupu akcji Cyfrowego Polsatu ogłoszonego w zeszłym tygodniu przez firmę i dwa wehikuły inwestycyjne Zygmunta Solorza, złożono zapisy do sprzedaży 9,295 mln walorów - wynika ze wstępnych danych pośredniczącego w skupie Trigon DM.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

W wezwaniu zaproponowano 22,28 zł za akcję. Przy takiej cenie kwota za 9,295 mln walorów wynosi 207,1 mln zł.

- Ostateczna liczba akcji spółki, w odniesieniu do których zostały złożone oferty sprzedaży, jest nadal przedmiotem weryfikacji przez Trigon i - w razie zaistnienia istotnych różnic - zostanie podana do publicznej informacji osobnym raportem bieżącym - zaznaczono w komunikacie giełdowym Cyfrowego Polsatu.

Wezwanie, ogłoszone w zeszłym tygodniu przez Cyfrowy Polsat i należące do Zygmunta Solorza wehikuły inwestycyjne Reddev Investments i Tobe Investments Group, dotyczyło maksymalnie 35 mln akcji Cyfrowego Polsatu (taki pakiet stanowi 5,47 proc. kapitału zakładowego i 4,27 proc. liczby głosów na walnym zgromadzeniu). Przy cenie 22,28 zł za sztukę wartość tego pakietu to 779,8 mln zł.

Zapowiedziano, że z przejmowanego pakietu Cyfrowy Polsat zamierza nabyć 49,5 proc. akcji, Reddev Investments - 39,5 proc., a Tobe Investments Group - 11 proc. Zapisy do sprzedaży walorów przyjmowano od zeszłego wtorku do piątku.

Cyfrowy Polsat wydał 412 mln zł na swoje akcje

Pod koniec listopada ub.r. Cyfrowy Polsat sfinalizował wezwanie na akcje ogłoszone w październiku - kupił 11,77 mln swoich walorów po 35 zł za sztukę, płacąc 411,89 mln zł.

W połowie listopada walne zgromadzenie akcjonariuszy firmy upoważniło zarząd do nabycia do 127,909 mln jej akcji własnych po cenie maksymalnej 60 zł za sztukę oraz utworzenia kapitału rezerwowego na potrzeby programu nabycia akcji własnych.

Skup akcji własnych jest elementem ogłoszonego pod koniec września wezwania, w którym Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunt Solorz wezwali do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na WZ, po cenie 35 zł za sztukę.

Obecnie Cyfrowy Polsat ma 71,17 mln swoich akcji, stanowią 11,13 proc. kapitału spółki. Jej głównym akcjonariusze jest Zygmunt Solorz - wraz ze spółkami zależnymi ma 316,33 mln walorów stanowiących 49,46 proc. kapitału i 60,53 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała 2,99 mld zł wpływów sprzedażowych (niemal tyle samo co rok wcześniej) oraz spadek zysku netto jednostki dominującej o 44,8 proc. do 214,9 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat i spółki Solorza skupią akcje za 207 mln zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niebaldzo
Zaproponowal taka cene ze nie kupi...
odpowiedź