SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat pokaże wyniki roczne trzy tygodnie później. Przez decyzję audytora Asseco

Grupa Cyfrowy Polsat przesunęła o trzy tygodnie publikację wyników finansowych za czwarty kwartał i cały ub.r. Wcześniej swój raport opóźniło Asseco Poland, w którym Cyfrowy Polsat ma 23 proc. akcji.

Zygmunt Solorz, fot. materiały prasoweZygmunt Solorz, fot. materiały prasowe

Asseco Poland przełożyło publikację swoich całorocznych wyników z 23 marca na 18 kwietnia. Firma uzasadniła, że współpracujący z nią audytor przekazał swoje wątpliwości „dotyczące sprawowania kontroli i metody konsolidacji wyników Grupy Formula Systems w roku 2023”. Na rozstrzygniecie tych kwestii potrzeba dodatkowego czasu.

W tej sytuacji Cyfrowy Polsat, który ma 22,95 akcji Asseco Poland (21,68 proc. kupił na przełomie 2019 i 2020 roku za 1,17 mld zł), przesunął swój raport z 30 marca na 20 kwietnia.

Firma wyjaśniła, że w swoim bilansie ujmuje przypadającą jej część zysku netto Asseco Poland, więc bez całorocznych wyników tej spółki nie dostanie opinii od audytora o własnym sprawozdaniu finansowym.

W trzecim kwartale ub.r. grupa Cyfrowy Polsat (należą do niej m.in. Telewizja Polsat, Polkomtel, Netia i Esoleo) przy wzroście przychodów o 3 proc. do 3,27 mld zł zanotowała 839,6 mln zł skorygowanego zysku EBITDA. Średni przychód miesięczny od abonenta zwiększył się o 3,9 proc. do 71,3 zł, a od klienta usług prepaidowych - o 9,1 proc. do 17,9 zł.

Na przełomie grudnia i stycznia firma sprzedała 7-letnie obligacje za 2,67 mld zł. 800 mln zł zapłacił za nie Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, a 1,53 mld zł przenieśli inwestorzy z dwóch wcześniejszych serii papierów dłużnych spółki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W poniedziałek po południu za akcję Cyfrowego Polsatu płacono 15,92 zł (daje to kapitalizację w wysokości 10,18 mld zł). Przez 12 miesięcy kurs zmalał o 39 proc., a od początku stycznia o 9,6 proc. Zygmunt Solorz ma akcje stanowiące 48,15 proc. kapitału i 59,91 proc. głosów na walnym zgromadzeniu firmy.

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat pokaże wyniki roczne trzy tygodnie później. Przez decyzję audytora Asseco

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl