SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat zakupił kolejne dane od Midasa. Cena za 1 GB spadła do 2,4 zł

Cyfrowy Polsat renegocjował z Grupą Midas umowę na zakup usług transmisji danych, obniżając stawkę rozliczeniową do 2,4 zł za 1 GB. Ma się to przełożyć na pozytywnie na poziom rentowności Cyfrowego Polsatu w kolejnych latach.

Article

- Celem negocjacji był dostęp do odpowiedniej ilości danych. Krytyczne było obniżenie stawki rozliczeniowej za 1 GB - mówił na konferencji Tomasz Gillner-Gorywoda, prezes Cyfrowego Polsatu.

Spółka zamówiła w sumie 1,6 mld GB danych, które musi wykorzystać w okresie czterech lat począwszy od stycznia br. Stawka rozliczeniowa uległa redukcji do poziomu 2,40 zł za 1 GB. To aż 51 proc. mniej niż przy zamówieniu nr 3, gdy za 1 GB Cyfrowy Polsat płacił 4,9 zł.  Przy zamówieniu numer 2 cena za 1 GB wynosiła 6,6 zł, zaś przy pierwszej transzy danych jednostkowa cena wynosiła 9,2 zł.

Gillner-Gorywoda poinformował, że gdyby stawkę 2,40 zł za 1 GB zastosować do rozliczenia kosztów danych skonsumowanych w IV kwartale ub.r. to przełożyłoby się na podwyższenie zysku EBITDA Cyfrowego Polsatu o 83 mln zł.

W 2014 roku klienci Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu skonsumowali 83 mln GB. Na koniec ub.r. Grupa świadczyła 1,37 mln usług dostępu internetu. W grudniu 2014 roku 4,6 mln kart sim zalogowanych do sieci Polkomtela aktywnie korzystało z transmisji danych.

Grupa Midas podobnie jak Cyfrowy Polsat należy do Zygmunta Solorza-Żaka. W jej skład wchodzą m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat zakupił kolejne dane od Midasa. Cena za 1 GB spadła do 2,4 zł

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Staszek
Jest szansa, że w ciągu roku wykorzystają ten pakiet. Liczba zużywanych gigabajtów rośnie bardzo szybko. A jeśli przełoży się to na tańszy kolejny pakiet to i koszty dla klientów będą spadać.
11 8
odpowiedź
User
Frank
Podejrzewam, że po to jest właśnie ten lejek - żeby bajtów w super prędkości starczyło dla wszystkich. Mam tylko nadzieję, że jest tak jak mówisz i pójdzie za tym obniżka cen pakietów :D
10 8
odpowiedź
User
Miko
No to jest oczywiste, że lejek jest niezbędny, bo by nic z tego netu nie było, jakby był nieograniczony dla wszystkich. A tak normalni użytkownicy mogą w pełni doceniać działanie netu który chyba jest sztandarowym produktem cp.
9 8
odpowiedź
User
Tomek
Zasięg poprawiają, to teraz pora jeszcze na obniżenie ceny pakietów. Skoro już taka umowa podpisana, to podejrzewam, że cp obniży ceny pakietów za net już niedługo.
10 8
odpowiedź
User
Bastek
No, zasięg 90% kraju to już robi mega wrażenie. CP zdecydowanie pod tym względem rządzi wśrod operatorów lte.
8 8
odpowiedź