SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czarne chmury nad serialem “Galeria”, emisja tylko do wakacji?

Wprowadzona od końca stycznia br. na miejsce serialu “Plebania” w Jedynce telenowela “Galeria” może spaść z anteny z końcem sezonu wiosennego. Jesienią jej miejsce mogłaby zająć nowa telenowela.

serial

serial "Galeria"

Informację o niepewnych losach “Galerii” podał Presserwis. - Rozmowy w sprawie “Galerii” trwają, wkrótce ogłosimy decyzję - mówi nam lakonicznie Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że TVP jest bliska decyzji o zdjęciu serialu, ale o dalszą emisję telenoweli walczy produkująca ją spółka ATM Grupa. Umowa z nią zawarta jedynie do końca tego sezonu.

“Galeria” to oparta na włoskim formacie opowieść o pracownikach i klientach wrocławskiej galerii handlowej (scenografię centrum handlowego zbudowano w podwrocławskiej hali). W produkcji grają m.in. Magdalena Turczeniewicz, Julia Pietrucha, Bartosz Porczyk i Tomasz Dedek. Serial emitowany jest w dni powszednie o 17.30. W pierwszych dwóch miesiącach nadawania “Galerii” (okres od 30 stycznia do 25 kwietnia br.) jej średnia oglądalność wyniosła 2,34 mln widzów przy udziale na poziomie 20,89 proc. w grupie 4+ i 13,51 proc. Emitowana rok temu w tym paśmie “Plebania” miała znacznie więcej widzów, bo śledziło ją 3,16 mln osób, a jej udział wynosił odpowiednio 27,53 proc. i 19,05 proc.

Telenowela ATM Grupy osiąga też niższe wyniki oglądalności niż emitowany o 18.00 w Jedynce “Klan”, który w ostatnich dwóch miesiącach miał 3,22 mln widzów, a jego udział wynosił odpowiednio 26,08 proc. i 18,61 proc. TVP już zdecydowała o tym, że będzie on kontynuowany w następnym sezonie telewizyjnym (dowiedz się więcej).

“Galerię” w jesiennej ramówce mógłby zastąpić telenowela “Mały Londyn”, której producentami są Tadeusz Lampka i Ilona Łepkowska, twórcy m.in. nadawanych w TVP2 hitowych seriali “M jak miłość” i “Barwy szczęścia”. Projekt tego serialu wygrał w ogłoszonym przez TVP konkursie na telenowelę dla Jedynki (więcej na ten temat), ale nadawca nie podpisał jeszcze umowy na jego produkcję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czarne chmury nad serialem “Galeria”, emisja tylko do wakacji?

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Basia z Krzysią
Dziadostwo nie z tej ziemi, wciśnięte kolesiom z tvp przez ATM Grupę Dworaka i jego kumpla Grzywaczewskiego w ramach misji. To jest właśnie ta mityczna misja Brauna. Misja dla kolesiów z UD.
8 8
odpowiedź
User
AntyGaleria
mam w dupie ten gniot!
niech znika z anteny a na miejsce tego gniota niech odadza plebanie !!!!!
8 8
odpowiedź
User
Start
Czego sie czepiacie, serial ma wyniki powyżej średniej stacji. Kolejna zmiana tylko pogrąży to pasmo
8 8
odpowiedź
User
sic
przywrócić emisję Plebanii!!! :)
8 9
odpowiedź
User
andre
Nie kombinowac z tymi serialami. Zostawic GALERIE !!!
9 8
odpowiedź