SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Czasem słońce, czasem jazz”, „Ethnobeat” i plenerowa akcja na 100-lecie odzyskania niepodległości w letniej ramówce PR2

Wystartowała letnia ramówka Programu II Polskiego Radia, w której dla słuchaczy przygotowano nowe audycje - „Czasem słońce, czasem jazz”, „Ethnobeat” i „Słuchowisko na lato”. Na antenie pojawią się także festiwale i koncerty, w tym plenerową akcję PR2 z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W programie „Czasem słońce, czasem jazz” dziennikarze Tomasz Szachowski, Przemysław Psikuta, Korneliusz Pacuda i Andrzej Zieliński przedstawią klasykę jazzu zagranicznego i polskiego w różnych aranżacjach. Emisja audycji od poniedziałku do czwartku między godz. 18.00 a 19.00. Z kolei „Ethnobeat” (sobota, godz. 17.00) poświęcony jest muzyce świata oraz muzyce folkowej, ale w nieco lżejszej odsłonie.

- Dzięki wymianie muzycznej z EBU możemy być razem ze słuchaczami i wielką radiową publicznością na Promsach w Londynie i w wagnerowskiej mekce - Bayreuth. Koncerty z festiwali chopinowskich w Warszawie i Dusznikach, z Wratislavia Cantans, Jarosławia i Paradyża usłyszymy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie - mówi Andrzej Sułek, kierownik redakcji muzycznej radiowej Dwójki.

Cykl „Koncertowe wakacje” emitowany od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-15.00, a „Letnie Festiwale Muzyczne” - w dni powszednie od 19.30 do 23.00, zaś w weekendy w godz. 19.00-23.00. Wraz z letnią nową ramówką wracają na antenę również cykle „Molo Melomana” (od poniedziałku do piątku, 10.00-13.00) i „Letnie Noce” (od poniedziałku do czwartku, po godz. 23.00).

W czerwcu, lipcu i sierpniu na antenie pozostają cykle literackie: „Książka do słuchania”, „Strefa literatury”, „Dwukropek” i „Literatura non-fiction”, a proza wybrana do cyklu „To się czyta latem” będzie lżejsza w charakterze niż ta prezentowana w dotychczasowym paśmie „To się czyta”.

W nowym programie „Słuchowisko na lato” (sobota, godz. 18.00) rozgłośnia zaprezentuje autorskie słuchowiska pisane na zamówienie Programu II, a także adaptacje literatury polskiej i europejskiej. Obok powtórek pojawią się także premiery nowych produkcji radiowych.

Latem Dwójka przeprowadzi także akcję plenerową „Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej”, związaną z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Od 23 czerwca w każdą sobotę (w godz. 15.00-17.00) emitowana będzie audycja plenerowa nadawana z polskich miast: Warszawa, Sopot, Gdynia, Kraków, Kalisz, Przemyśl, Poznań, Łódź, Zakopane, Kielce i Katowice. Audycję poprzedzą plenerowe koncerty, konkursy i spotkania z przedstawicielami lokalnych społeczności.

Z danych Radio Track wynika, że od marca do maja br. udział w rynku radiowym PR2 wyniósł 0,4 proc.

Dołącz do dyskusji: „Czasem słońce, czasem jazz”, „Ethnobeat” i plenerowa akcja na 100-lecie odzyskania niepodległości w letniej ramówce PR2

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zbyszu
Mimo, że Polskie Radio - to jednak rzeczowo i ambitnie. Się słucha...A pajacykowatych komentarzy już nie ma...Nic do powiedzenia? ;-)
odpowiedź
User
Aleksander
Radiowa Dwójka to najambitniejsze radio w Polsce. Nigdzie indziej nie ma takiej kultury słowa. bardzo ciekawe audycje dotyczące literatury, kina i muzyki. Uwielbiam Poranek Dwójki gdzie zawsze można posłuchać ciekawych informacji kulturalnych. Gorąco polecam wszystkim.
odpowiedź