SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Część słuchaczy Czwórki niezadowolona i zaskoczona zniknięciem stacji z nadawania analogowego

Od czwartku, kiedy radiowa Czwórka została przeniesiona z nadawania analogowego do cyfrowego i internetowego, wielu słuchaczy narzeka, że nie będzie już mogło słuchać stacji poza domem oraz że są zaskoczeni jej zniknięciem z eteru. Przedstawiciele rozgłośni podkreślają, że można jej słuchać w serwisie internetowym, aplikacji mobilnej i radioodbiornikach z DAB+.

Article

Skierowana głównie do młodych słuchaczy i emitująca dużo muzyki Czwórka została w czwartek 1 września o godz. 6 zastąpiona na częstotliwościach analogowych przez stację informacyjną Polskie Radio 24, dostępną dotychczas w nadawaniu internetowym i cyfrowym. Z końcem sierpnia z Czwórką pożegnali się Mariusz Infulecki i Magdalena Rożniecka, a w poprzednich miesiącach rozstało się kilku innych prezenterów i współpracowników, m.in. Filip Chajzer i Dawid Podsiadło.

 

W czwartek od rana niektórzy słuchacze Czwórki na jej fanpage’u facebookowym narzekali, że stacja zniknęła z nadawania analogowego. Cześć podkreślała, że nie będzie jej teraz mogła słuchać poza domem, np. w samochodzie. - Ku mojemu niemiłemu zaskoczeniu na waszej częstotliwości usłyszałem jakieś popłuczyny pod nazwą "polskie radio 24". Czego ja będę słuchał w aucie teraz? - zapytał Łukasz Kobiec‎. - Dlaczego musiało ucierpieć jedyne polskie radio ze znośną muzyką?! Co ja mam teraz słuchać w drodze do roboty? - irytował się Paweł Ozga. - Nie mam możliwości słuchać radia w pracy przez Internet - stwierdziła Magdalena Nowak.

Przedstawiciele Czwórki odpowiadali na niektóre wpisy, tłumacząc, że stacji można teraz słuchać w aplikacji mobilnej, cyfrowych radioodbiornikach DAB+ oraz playerze na jej stronie internetowej. Nie wszystkich to przekonało. - Dzisiaj, gdy wsiadłam na rower do pracy, nie miałam czego posłuchać. Nie tłumaczcie się aplikacją. Jak już mówiłam, żre tyle transferu, że po dniu słuchania internet się kończy. Nie tłumaczcie się wifi, bo jadąc na rowerze, ciężko złapać jakiekolwiek wi-fi. Nie tłumaczcie się dab+, bo nie każdego stać na zmianę radia. Nie tłumaczcie się możliwością podpięcia aplikacji do radia w samochodzie, po pierwsze aplikacja żre, po drugie niektóre auta w samochodach pamiętają moje 10-te urodziny - wyliczyła Angelika Mroziewicz. - Na działce mam panel słoneczny 5V 2W i proste radio FM które grało czwórkę od świtu do zmierzchu. Od dziś odbiornik jest do wyrzucenia - napisał „były słuchacz Czwórki”.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że młodzi ludzie przykładają dużą wagę do ograniczania kosztów związanych z korzystaniem ze smartfonów, dlatego podejmujemy rozmowy z wszystkimi operatorami komórkowymi w Polsce i będziemy chcieli doprowadzić do sytuacji, w której przy korzystaniu z aplikacji mobilnej Polskiego Radia oraz playera na czworka.online, operatorzy nie będą pobierali opłat za transfer danych. Dodatkowo Czwórka w ramach konkursów antenowych rozdaje cyfrowe radioodbiorniki - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Hanna Dołęgowska, redaktor naczelna Czwórki.

Niektórzy internauci deklarowali, że w obecnej sytuacji nie będą już mogli słuchać stacji. - Hej Czwórko! Cały czas piszecie o tym, że bez słuchaczy Was nie będzie, że to dla nas nadajecie. Przecież jesteście świadomi tego, że słuchamy Was głównie w eterze. Zastanawia mnie powód tej dziwnej decyzji. Przecież to jest powolne umieranie.. - oceniła Kasia Sobczyk. - Dziś niestety straciliście jednego ze słuchaczy - dodała. - Powiem więcej, na ukf nic już młody słuchacz nie znajdzie, pasmo przeznaczone dla 60+ - stwierdził Damian Mentel.

Część użytkowników oceniła zastąpienie Czwórki przez Polskie Radio 24 w nadawaniu analogowym jako dalszą część „dobrej zmiany” w mediach publicznych. - My się w politykę nie mieszamy. Mamy nadzieję, że z nas nie zrezygnujecie, bo my z Was nigdy! - odpowiedzieli na to administratorzy fanpage’a

Czwórka w ostatnich tygodniach emitowała komunikaty o przejściu na nadawanie cyfrowe i internetowe. - 24 sierpnia wystartowała skomasowana komunikacja na wszystkich antenach Polskiego Radia (w Czwórce oczywiście najbardziej intensywna - minimum raz na godzinę) na temat zmiany sposobu odbioru Czwórki, więc stali słuchacze z pewnością mieli okazję o zmianie usłyszeć. Również 24 sierpnia Czwórka uruchomiła wydarzenie na swoim fanpage'u związane ze zmianą sposobu odbioru Czwórki. Portal Polskieradio.pl informował na stronach wszystkich anten o zmianie od 25 sierpnia. Na tydzień przed zmianą informacja była również dostępna na RDS w odbiornikach samochodowych (i innych posiadających tę funkcję) - wylicza Hanna Dołęgowska.

W czwartek na fanpage’u Czwórki zamieszczono wpis informujący o tej zmianie, a w piątek - wideo pokazujące, jak można teraz odbierać stację.

 

Według badania Radio Track w pierwszym półroczu br. udział Czwórki w rynku słuchalności wyniósł 0,4 proc.

Dołącz do dyskusji: Część słuchaczy Czwórki niezadowolona i zaskoczona zniknięciem stacji z nadawania analogowego

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maciej konserwatywny
Nie jest mi żal słuchaczy Czwórki. :D
Bardzo się cieszę, że to koszmarne radio z nieznośną muzyką zniknęło z UKF-u i zamiast niego nadaje prawdziwie misyjne radio, którego da się słuchać dłużej niż kilka sekund :!: Wspaniała decyzja Barbary Stanisławczyk.
odpowiedź
User
Musi
pod tym nikiem (@Maciej k) rzeczona sama (?) PISywać.
odpowiedź
User
j
Jesteście z abonamentu utrzymywani to dlaczego do jasnej cholery robicie opłacającym was problemy?
odpowiedź