SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czterech wicedyrektorów w Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP

Małgorzata Tytus, Henryka Walichnowska, Wacław Tylawski i Wojciech Witkowski są od 1 lipca br. zastępcami dyrektora nowo utworzonej Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej.

Czterech wicedyrektorów w Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP

Agencja Produkcji Telewizyjnej i Filmowej (APTiF) powstała w ramach zmian strukturalnych w Telewizji Polskiej z połączenia Agencji Produkcji Telewizyjnej (APT) i Agencji Filmowej (AF). Jak już informowaliśmy, jej dyrektorem został Zbigniew Adamkiewicz, od sierpnia 2011 roku wicedyrektor APT (więcej na ten temat).

Wczoraj ogłoszono nominacje na stanowiska zastępców szefa APTiF. Wicedyrektorem ds. produkcji została Małgorzata Tytus, zastępcą dyrektora ds. kreacji i rozwoju - Henryka Walichnowska, zastępca dyrektora ds. techniki telewizyjnej i filmowej - Wacław Tylawski, natomiast jako wicedyrektor ds. ekonomicznych pracować będzie Wojciech Witkowski.

Małgorzata Tytus w TVP pracuje od 1985 r., a ostatnio była kierownikiem zespołu dziennikarzy, producentów i kierowników produkcji Agencji Produkcji Audycji Informacyjnych. W przeszłości była kierownikiem redakcji “Kuriera Warszawskiego”, autorką i wydawcą programów publicystycznych i informacyjnych dla TVP1 (m.in. „Tylko w Jedynce”), TVP3 (interwencyjny „Mediator”) i TVP Polonia, a także filmów dokumentalnych i reportaży.

Henryka Walichnowska z TVP związana od 1985 r. Od października 2011 r. do lutego 2012 r. pełniła obowiązki szefa Agencji Filmowej, natomiast dotychczas była zastępcą dyrektora AF ds. ekonomiczno-produkcyjnych.

Wacław Tylawski w TVP pracuje od 1970 r. W przeszłości był m.in. dyrektorem Ośrodka Techniki Telewizyjnej. Od 2006 roku pracował jako zastępca dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej.

Wojciech Witkowski z Telewizją Polską jest związany najkrócej, bo od 1996 roku. Ostatnio pełnił funkcję kierownika działu planowania i analiz ekonomicznych APT, a wcześniej był  zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych OTTV.

Andrzej Jeziorek, dotychczas dyrektor Agencji Produkcji Telewizyjnej i Renata Czarnkowska-Listoś, dotąd szefowa Agencji Filmowej, kierować będą zespołami do likwidacji obu jednostek. Proces ten ma potrwać do września br. Likwidacja APT i AF wiązać się ma ze zwolnieniem z TVP 55 osób.

Przypomnijmy, że w ramach zmian strukturalnych od 1 lipca br. nowego szefa ma też Ośrodek Programów Regionalnych, którym kieruje Marek Pasiuta (więcej na ten temat). Powstała również Telewizyjna Agencja Informacyjna, której szefem został Tomasz Sandak (dowiedz się więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czterech wicedyrektorów w Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ŁM
HAHAHAHA! Trzeba było jeszcze z dziesięciu zatrudnić. :D Ciekawe ile osób tam pracuje? Jakież to polskie...
odpowiedź
User
kropka.
A czemu nie czterdziestu i Ali-Baba?
odpowiedź
User
xxx
Leśne dziadki walą trzepaczką w stołki, odkurzone, można siadać i wio... tak z 5-10 pięter nicnierobiących wałkonio-polewaczoherbat na etacikach od lat 80 do emerytury i wiooo.... a gównarzerię dawać i na śmieciówy robić dokumentację, materiały do KAWY czy herbaty, TVP-Kultury-wylęgarnii nierobów, wiadomości czy innego ścierwa.
odpowiedź
User
pika
To chyba tylko w BRązowej dAUNowej POlce takie jaja, że coś tam coś tam łączy się, aby znów podzielić, połączyć i obsadzić czterech wicedyrektorów jakieś tam komóreczki od niczego tak naprawdę.... Tusk - nakładać opłatę audiowizualną, od każdego łebka. Słyszy - audio. Patrzy - wideo. Głuchoniemym zniżkę. Nieważne, czy mają radio i TV.
odpowiedź
User
4 w i cóś
4 wicedyrektorów. Jeden umie czytać, drugi pisać, trzeci liczyć, a czwarty koordynuje tych trzech.
odpowiedź