SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora rezygnuje z pism „Cztery Kąty”, „Ładny Dom”, „Dziecko” i „Niezbędnik Ogrodnika”. Pozostałe włącza do pionu „Gazety Wyborczej”

W październiku br. Agora zakończy wydawanie magazynów „Cztery Kąty”, „Ładny Dom”, „Dziecko” i „Niezbędnik Ogrodnika”. Natomiast czasopisma „Logo”, „Avanti”, „Kuchnia” i „Opiekun” zostaną włączone do pionu „Gazety Wyborczej”. Z firmą rozstanie się kilka-kilkanaście osób.

Article

- Skupienie działalności prasowej Agory pod skrzydłami „Gazety Wyborczej" to dalszy krok w porządkowaniu prasowego portfolio Agory. Pierwsze zmiany w tym obszarze nastąpiły jesienią ub.r., gdy spółka ogłosiła strategię wydawniczą czasopism skoncentrowaną na najmocniejszych markach - uzasadnia Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze. - Teraz spośród wskazanych wówczas magazynów wybrano te, które w największym stopniu realizują zakładane cele, zwłaszcza w zakresie rentowności, mają największy potencjał rozwojowy i są komplementarne w stosunku do oferty wydawniczej „Gazety Wyborczej” - dodaje.

„Cztery Kąty” to miesięcznik wnętrzarski, „Ładny Dom” - miesięcznik o tematyce budowlanej, „Niezbędnik Ogrodnika” - kwartalnik o pracach ogrodowych, a „Dziecko” - miesięcznik o wychowywaniu dzieci.

Według danych ZKDP w pierwszym kwartale br. sprzedaż ogółem „Czterech Kątów” wynosiła 29 522 egz., średnia sprzedaż dwóch wydań „Ładnego Domu” - 9 000 egz., a średnia sprzedaż „Dziecka” - 11 477 egz. „Niezbędnik Ogrodnika”, wydawany od jesieni 2014 roku, nie został zgłoszony do ZKDP.

Na początku br. „Cztery Kąty” znalazły się wśród aktywów Agory - razem pionem druku i spółką Trader.com (Polska), wobec których firma dokonała odpisów w związku z utratą wartości.

Z końcem ub.r. Agora przestała wydawać miesięcznik ogrodniczy „Magnolia” i dwumiesięcznik wnętrzarski „Dom & Wnętrze”. Jednocześnie serwisy internetowe wszystkich magazynów firmy przesunięto do jej pionu internetowego.

„Logo”, „Avanti”, „Kuchnia” i „Opiekun” w pionie „Gazety Wyborczej”

Obecnie magazyny „Logo”, „Avanti”, „Kuchnia” i „Opiekun” zostaną przeniesione w strukturze Agory do pionu „Gazety Wyborczej”. Zespoły redakcyjne, marketingu i sprzedaży tych tytułów dołączą do zespołu „GW”.

Nowo utworzoną funkcję wydawcy „Logo”, „Avanti”, „Kuchni” i „Opiekuna” obejmie Joanna Mosiej-Sitek, dyrektor wydawnicza grupy „Wysokie Obcasy”.

- Zmiany, które nastąpią w lipcu br., pozwolą na dalszy rozwój najmocniejszych marek prasowych Agory, wzbogacenie oferty „Gazety Wyborczej” - zwłaszcza w wersji cyfrowej, a także zwiększenie efektywności prasowej oferty reklamowej - podkreśla Nina Graboś.

Rezygnacja z czterech magazynów i reorganizacja czterech innych będzie oznaczać redukcję zatrudnienia. - Większości osób z tytułów, które zawieszamy, zaproponujemy nowe stanowiska w Grupie Agora. W zależności od tego, czy przyjmą te oferty, rozstaniemy się z kilkoma-kilkunastoma osobami - opisuje Nina Graboś.

W efekcie tych zmian w Agorze nie będzie już osobnego pionu czasopism. W pierwszym kwartale br. firma ze sprzedaży czasopism zanotowała 2,2 mln zł (29 proc. mniej niż rok wcześniej), a z reklam w nich - 3,7 mln zł (po spadku o 11,9 proc. w skali roku). Dla porównania w przypadku „Gazety Wyborczej” przychody ze sprzedaży wyniosły 22,8 mln zł, a z reklam - 12,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agora rezygnuje z pism „Cztery Kąty”, „Ładny Dom”, „Dziecko” i „Niezbędnik Ogrodnika”. Pozostałe włącza do pionu „Gazety Wyborczej”

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
bida Panie, oj bida.
odpowiedź
User
demokracja
Żegnamy was Alleluja! :D
odpowiedź
User
garb
hahahahahahahah, już w zeszłym roku mówiłem, że tego już nie ma.
odpowiedź