SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dane w urządzeniach mobilnych ważniejsze niż sam sprzęt

"Moje osobiste dane przechowywane w telefonie komórkowym mają dla mnie zdecydowanie większą wartość niż samo urządzenie, na którym się znajdują" - deklaruje większość Polaków w badaniu TNS OBOP.

Dane w urządzeniach mobilnych ważniejsze niż sam sprzęt

Z badania wynika, że z powyższym stwierdzeniem zgadza się 53 proc. Polaków, a jedynie 4 proc. uważa, że informacje przechowywane przez nich w telefonach komórkowych są mniej cenne niż sam aparat.

63 proc. ankietowanych ocenia, że możliwość zabezpieczenia komórki przed groźnymi aplikacjami to dla nich kwestia dużej wagi, a 71 proc. chciałaby mieć możliwość zablokowania dostępu do danych zgromadzonych w telefonie na wypadek jego kradzieży.

Świadomość zagrożeń i potrzeby ochrony telefonów komórkowych przed kradzieżą danych jest wyższa w grupie kobiet. Możliwość zabezpieczenia telefonu przed niebezpiecznymi aplikacjami została oceniona jako "bardzo ważna" przez 55 proc. ankietowanych mężczyzn i 72 proc. ankietowanych kobiet.

Kobiety również z większą nieufnością niż mężczyźni odnoszą się do zakupów online dokonywanych za pośrednictwem telefonów komórkowych. Operację taką za "zbyt ryzykowną" uznało 26 proc. kobiet i 16 proc. mężczyzn.

Zaledwie 12 proc. ankietowanych regularnie korzysta z bankowości mobilnej, a nieco ponad jedna czwarta respondentów (26 proc.) deklaruje, że w ogóle nie korzysta z tego typu usług.

Badanie zostało przeprowadzone przez TNS OBOP na zlecenie firmy F-Secure, producenta oprogramowania zabezpieczającego komputery i urządzenia mobilne.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dane w urządzeniach mobilnych ważniejsze niż sam sprzęt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl