SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Bugalski i Paweł Drozd odchodzą z Trójki. „Kilka ostatnich lat było bolesne”

Dziennikarze Dariusz Bugalski i Paweł Drozd po dwóch dekadach pracy odchodzą z radiowej Trójki. Bugalski zaznaczył, że ostatnie kilka lat pracy były „trudne, a nawet bolesne”.

Dariusz Bugalski, fot. facebook Article

O odejściu z radiowej Trójki Dariusz Bugalski poinformował w poniedziałek w południe na swoim fanpage’u facebokowym. - Odchodzę, bo chcę być w zgodzie z sobą, nie chcę utracić waszego zaufania, na które tak ciężko pracowałem - stwierdził.

Zwrócił się też do swoich przyjaciół pozostających w stacji: „Trzymajcie się! Bardzo szanuję waszą pracę, zrobiliśmy piękne radio, dziękuję wam za wszystko, co przeżyliśmy tam pięknego”.

Bugalski zaznaczył, że nie dołączy do zespołu powstającego właśnie radia internetowego Nowy Świat (na które internauci wpłacili już ponad 500 tys. zł). O swoich planach zawodowych ma poinformować we wtorek rano.

Odchodzę z Trójki.

Opublikowany przez Dariusz Bugalski Poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Dariusz Bugalski z Trójką był związany od 2001 roku. Prowadził audycje o tematyce społecznej i kulturalnej, m.in. „Polska według Polaków”, „Wszystko, co najważniejsze”, „Według Polaków”, „Klub Trójki” i „Trójkę pod Księżycem”.

Wcześniej Bugalski pracował m.in. w Radiu TOK FM i TVN (prowadził program „Uwaga!”), był też jednym z gospodarzy „Pytania na śniadanie”. Jest też poetą i prozaikiem, ukazało się kilka jego książek.

Wypowiedzenie w Trójce w poniedziałek złożył też Paweł Drozd. Ze stacją był związany od 2000 roku. Prowadził m.in. „Klub Trójki”, „Śniadanie międzykontynentalne” i „Do południa”, zajmował się przede wszystkim tematyką zagraniczną.

Fala odejść z Trójki

Pod koniec stycznia Trójkę opuścił Dariusz Rosiak, autor audycji „Raport o stanie świata”, z którym nie prolongowano umowy. Natomiast od początku marca ze stacją pożegnało się kilkoro dziennikarzy i prowadzących audycje. 9 marca z anteną rozstała się dziennikarka muzyczna Anna Gacek, nie przyjmując nowej propozycji współpracy. Kilka dni później po 55 latach współpracy z Trójki odszedł Wojciech Mann, który w ostatnim czasie prowadził kilka audycji, m.in. „W tonacji Trójki” razem z Gacek. Później z rozgłośnią pożegnali się również Gaba Kulka i Jan Młynarski, a po nich Jan Chojnacki, a także Wojciech Waglewski z synem Bartoszem („Fisz”).

Szefostwo anteny zawiesiło także coniedzielną audycję „Sjesta” Marcina Kydryńskiego. W tym przypadku Polskie Radio wyraźnie stwierdza, że jest to zmiana tymczasowa: - W związku z sytuacją epidemiologiczną ramówki wszystkich programów Polskiego Radia zostały zmodyfikowane, w tym również Trójki. Informacje o zmianach, audycjach i akcjach specjalnych przesyłamy do mediów na bieżąco w informacjach prasowych - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Monika Kuś z biura zarządu publicznego nadawcy.

Według badania Radio Track w pierwszym kwartale br. Trójka miała 5,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,2 proc. rok wcześniej.

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Bugalski i Paweł Drozd odchodzą z Trójki. „Kilka ostatnich lat było bolesne”

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Eryc
Szacunek! "Kochaj sztukę, której się nauczyłeś i znajdź w niej spokój (...) Marek Aureliusz
40 16
odpowiedź
User
Fan Trójki
Krzyż na drogę i powodzenia w "RADIO HEJT Tok fm"
odpowiedź
User
darek
I tak strasznie cierpiałeś? To mogłeś wcześniej skrócić te męki.
45 62
odpowiedź