SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będzie więcej bezpłatnych kanałów telewizyjnych w Pilot WP. Debiut nowej stacji w modelu FAST

W serwisie streamingowym Pilot WP można już oglądać kanał Patronite Podróże. Stacja jest oferowana w modelu FAST, czyli za darmo z reklamami. W jej ofercie są materiały youtuberów, którzy korzystają ze wsparcia użytkowników patronite.pl. Przedstawiciel Pilot WP zapewnia Wirtualnemedia.pl, że kanały FAST to jeden z kierunków rozwoju platformy.

Kanał FAST Patronite Podróże Article

Opis stacji można znaleźć na stronie internetowej Pilot WP.

- Kanał Patronite Podróże to wspaniała mieszanka autentycznych relacji podróżniczych, ekscytujących przygód oraz inspirujących historii, które przybliżą różnorodność kultur, krajobrazów i ludzi na całym globie. W tej wirtualnej eskapadzie w rolę przewodników wcielili się znani twórcy internetowi: A chodźże na pole! (@Achodzzenapole), Jacek Ciszak (@JacekCiszak), Marian na Świecie (@Mariannaswiecie) oraz Jachtem przez Świat - SailOceans (@jachtemprzezswiat) – wyjaśnia platforma.

We wtorek na telewizorach Smart TV bez płatnego pakietu Pilot WP, stacja była dostępna jedynie w standardowej rozdzielczości (SD). Choć przed jej uruchomieniem wyświetlano zapowiedź reklam, to spoty się nie pojawiły. Za pośrednictwem przeglądarki internetowej komputera, blok reklamowy trwał blisko 2 minuty. Tam kanał można oglądać w wysokiej rozdzielczości (HD). W pierwszych dniach działalności Patronite Podróże nadaje głównie materiały dotyczące kurortów narciarskich. EPG, czyli przewodnik po programach stacji, nie jest dostępny. Treści oznaczono jako dostępne od 12 roku życia. Przy niektórych produkcjach pojawiła  się informacja: „Audycja zawiera lokowanie produktu”.

- Kanał Patronite Podróże to kanał FAST stworzony przy współpracy z serwisem Patronite. Zaangażowaliśmy twórców do stworzenia wspólnego projektu, dzięki któremu ich materiały zyskują nowe życie i niezależność od algorytmów globalnych platform technologicznych. Nieustannie rozwijamy naszą usługę, kanały FAST są jednym z kierunków tego rozwoju. Planujemy rozwijać je w oparciu o współpracę z Telewizją WP, serwisem Patronite oraz partnerami zewnętrznymi - informuje Wirtualnemedia.pl Konrad Kubicz, head of growth and marketing Pilot WP.

„Mamy w planach kolejne kanały”

Już kilka miesięcy temu Pilot WP deklarował, że dostrzega potencjał kanałów FAST. - Zdecydowanie widzimy zainteresowanie tym tematem w Polsce i wiele osób w branży widzi w nim potencjał. Widzimy to i na dyskusjach w czasie konferencji branżowych, i na mniejszych spotkaniach bieznesowych - zapewniał Wirtualnemedia.pl Marcin Malicki, VP Products Wirtualnej Polski Media, jednocześnie szef platformy Pilot WP.

Firma chce tworzyć kolejne darmowe kanały telewizyjne, a nie ograniczać się jedynie do płatnych pakietów. - My w Pilocie WP mniej lubimy mówić, wolimy coś robić.  Dlatego już w wakacje uruchomiliśmy wspólnie z Telewizją WP nasz pierwszy linearny kanał FAST – Kabaret TV. Kanał ten jest dostępny za darmo, a monetyzowany jest wyłącznie reklamowo dzięki wykorzystaniu technologii Dynamic Ad Insertion (DAI). Traktujemy to nie jako dominującą strategię Pilota WP, ale raczej rozszerzenie części freemium, która zawsze była istotną częścią naszej oferty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów i mamy w planach kolejne kanały. Rozmawiamy o nich w tej chwili z naszymi partnerami – zapowiadał Malicki.

Poza Patronite Podróże w Pilot WP za darmo (przeważnie po obejrzeniu bloku reklamowego) są dostępne: Telewizja WP, TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls, Puls 2, TVP3 Warszawa, TVP3 Gdańsk, TVS, 13, Polonia 1, Tele 5, TBN Polska, TVT, RedTop TV, Red Carpet TV, News 24, wPolsce.pl, TV Trwam, Kabaret TV, 4fun.tv, 4fun Dance, 4fun Kids, Stars.TV, Music Box Polska, Jazz HD, Nuta Gold i Twoja TV.

W Polsce przybywa stacji FAST

Choć w Ameryce Północnej i w Europie Zachodniej działają setki kanałów FAST, to w Polsce ta branża dopiero „raczkuje”. W naszym kraju Rakuten TV oprócz dziesiątek stacji anglojęzycznych oferuje cztery kanały FAST w języku polskim. Dwa (Top Movies Polska i Bjgtjme) emitują filmy różnych gatunków, natomiast Grjngo skupia się na westernach. Z kolei w Moconomy można zobaczyć dokumenty o gospodarce. Nadal nad Wisłą nie możemy skorzystać z Samsung TV Puls i LG Channels, ale w jesienią 2022 roku ruszył Xiaomi TV+. Niestety w ofercie są tylko zagraniczne kanały. Ostatnio gotowość to wprowadzenia oferta FAST w serwisie Sweet.TV zadeklarowała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl przedstawicielka tej platformy.

Dzięki aplikacjom streamingowym typu TVP VOD, Megogo, Pilot WP, Player bezpłatnie można oglądać w naszym kraju ponad 60 stacji polskojęzycznych. Są to: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Kobieta, TVP Sport, TVP Historia, TVP ABC, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Historia 2, Alfa TVP, TVP ABC 2, TVP Kultura 2 i wszystkie 16 wersji TVP3, Polsat, TVN, TV4, TVN, TV4, TV Puls, Puls 2, Telewizja WP, Polonia 1, Tele 5, TVS, Stopklatka, Zoom TV, Sportowa.TV, Music Box Polska, Stars.TV, Telewizja WP, 13, TBN Polska, TVT, RedTop TV, Red Carpet TV, News 24, wPolsce.pl, TV Trwam, Kabaret TV, 4fun.tv, 4fun Dance, 4fun Kids, Jazz HD, Nuta Gold i Twoja TV.

Dołącz do dyskusji: Będzie więcej bezpłatnych kanałów telewizyjnych w Pilot WP. Debiut nowej stacji w modelu FAST

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kreps
Youtube linearnie. To jak s*e*x* wirtualnie.
odpowiedź
User
.
Sponsorować youtuberów, aby sobie jeździli na zagraniczne wycieczki.
Ciekawy sposób na życie sobie urządzili.
odpowiedź
User
User
Rozważałem nawet korzystanie tej usługi zamiast tv sat ale ograniczenie do jednego streamingu i to nawet w ramach jednego adresu ip to jakieś nieporozumienie.
odpowiedź