SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Debiut giełdowy Getin International jest nierealny w I poł. 2009 r.

Debiut giełdowy spółki Getin International, planowany na połowęprzyszłego roku nie jest realny do przeprowadzenia w tym terminie.Getin Holding zrezygnował z zakupu banku w Rosji oraz zaangażowaniakapitałowego w nowe podmioty w tym kraju, chce natomiast zwiększaćtam skalę działalności na rynku leasingowym, poinformowałprzewodniczący rady nadzorczej Getin Holding Leszek Czarnecki.

Debiut giełdowy Getin International jest nierealny w I poł. 2009 r.

"Debiut Getin International jest nierealny w połowie przyszłegoroku. W obecnych warunkach pozyskanie kapitału na giełdzie jestskazane na niepowodzenie. Musi się trochę uspokoić sytuacja naUkrainie"- powiedział Czarnecki na spotkaniu z dziennikarzami.

"Zastanawiamy się nad znalezieniem partnera - mógłby to byćbank, który wpuścilibyśmy na jakiś pakiet, ale tu żadnych działańjeszcze nie podjęliśmy"- dodał.

Czarnecki powiedział, że wymarzonym inwestorem byłby bank zktóregoś kraju Unii Europejskiej. "Nie myślimy o lokalnympartnerze"- podkreślił.

W połowie sierpnia prezes Getin Holding, Krzysztof Rosińskipoinformował, że termin planowanego na czerwiec lub lipiec tegoroku debiutu Getin International został przesunięty na połowęprzyszłego roku ze względu na trudną sytuację rynkową.

Wcześniej holding informował, że planowana wartość emisji GetinInternational, z której środki miały być przeznaczone m.in. naakwizycje za granicą może wynieść co najmniej 100 mln USD, a narynek może trafić 51-80% kapitału spółki.

Czarnecki poinformował w czwartek, że holding zrezygnował zplanów zakupu banku w Rosji i zawiesił inwestycje w noweprojekty.

"Staraliśmy się kupić bank w Rosji, ale nie odnieśliśmy sukcesu.Wstrzymaliśmy więc inwestycje i nie kupimy tam banku. Nie będziemyteż angażować się kapitałowo w nowe projekty" - powiedział.

Dodał, że branża leasingowa w Rosji obecnie przeżywa bardzo dużeproblemy, związane z brakiem dostępu do finansowania. JednakCarcade, spółka z grupy GH ma bardzo dobry i rentowny portfel i nieodczuwa problemów z finansowaniem, dlatego też wykorzysta tęsytuację do zwiększenia skali działalności na rynku rosyjskim.

Getin International powstał na bazie zakupionej w listopadzieub. roku rosyjskiej spółki Akcept i skupia międzynarodowe aktywaGetin Holding.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Debiut giełdowy Getin International jest nierealny w I poł. 2009 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl