SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Evobox Lite z nowym oprogramowaniem

Cyfrowy Polsat rozpoczął aktualizację oprogramowania dekoderów Evobox Lite, służących do odbioru telewizji satelitarnej. Po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania sprzęt szybciej pracuje, a dostęp do funkcji jest prostszy. Aktualizacja odbywa się automatycznie, przeprowadzana będzie etapami, a jej zakończenie planowane jest na maj.

Z najnowszego oprogramowania Graphyne firmy ADB korzystają już użytkownicy dekoderów Evobox HD, Evobox PVR i Evobox IP.

Po aktualizacji teraz także dekodery Evobox Lite zyskają nowe, przejrzyste menu ułatwiające wybór treści i funkcji, zaś program TV z opisem audycji jest teraz czytelniejszy.

Użytkownik zyskuje też możliwość filtrowania treści według różnych kryteriów, jak np. kategorii programu. Nową opcję jest też szybki dostęp do funkcji: TimeShift, reStart (oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku) oraz CatchUP (oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji).

Instalacja nowego oprogramowania

Jak informuje nadawca, aktualizacja dekoderów będzie przeprowadzana automatycznie i realizowana partiami przez kilka najbliższych tygodni. Po aktualizacji oprogramowania konieczne jest ponowne zainstalowanie kanałów, czyli wykonanie tzw. „pierwszej instalacji”. Klienci zostaną z wyprzedzeniem poinformowani o planowanych zmianach w ich dekoderach za pośrednictwem komunikatów wyświetlanych na ekranie telewizora (podłączonego do dekodera), SMS-ów i wiadomości e-mail.

Evobox Lite, podobnie jak pozostałe dekodery z tej linii, wyprodukowany został w należącej do Grupy Polsat fabryce Inter Phone Service w Mielcu. Dekoder Evobox PVR, najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt, który powstał w mieleckiej fabryce, trafił na rynek w styczniu 2016 roku.

Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat w trzecim kwartale ub.r. zanotowała wzrost przychodów o 3,8 proc. r/r do 3 mld zł i kosztów operacyjnych o 2,4 proc. do 2,49 mld zł, dzięki czemu jej zysk netto poszedł w górę z 236,5 do 345 mln zł. Na koniec września firma miała sprzedanych w modelu abonamentowym 5,01 mln jednostkowych usług telewizji cyfrowej.

Dołącz do dyskusji: Evobox Lite z nowym oprogramowaniem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kozus
Po zmianie oprogramowania obsługa o wiele gorsza , przeszukiwanie kanałów z listą programów totalna porażka. Nie polecam !!
odpowiedź
User
tiger2280
Po zmianie oprogramowania obsługa o wiele gorsza , przeszukiwanie kanałów z listą programów totalna porażka. Nie polecam !!
To prawda. Teraz jest duża gorsza opsługa wcześniej było lepiej, bo było czyrelne i było napisane co będzie jaki program następny. a teraz musisz klikać po pilocie i przesuwać. Po za tym trzeba wykonywać pierwszą instalacje i po to to chyba zrobili, żeby utrudnić oglądanie TV, kto to wymyślił, to nie wiem żeby bawić się i robić ponowną instalacje, myśmy myśleli, że coś się zepsuło, bo dioda migała, i nie można było włączyć TV i tu pierwsza instalacja.
odpowiedź