SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Delko liczy nawet na 20-proc. organiczny wzrost przychodów w 2010 r., ale dzięki akwizycjom może je podwoić

Spółka Delko, zajmująca się hurtową dystrybucją produktów drogeryjnych, liczy nawet na 20-proc. wzrost przychodów w tym roku na bazie organicznej, poinformował agencję ISB prezes Dariusz Kawecki. Spółka planuje także kilka, nawet bardzo dużych akwizycji, dzięki czemu dynamika ta może się nawet podwoić.

"Nie mamy jeszcze konkretnych prognoz na 2010 r., opublikujemy je na przełomie marca i kwietnia. Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że po styczniu mamy 17-proc. przyrost na bazie organicznej i byłbym zadowolony, gdyby taki sam poziom wzrostu utrzymał się w całym roku" - powiedział Kawecki w wywiadzie dla ISB.

Prezes zaznaczył, że są to szacunki zakładające wyłącznie wzrost organiczny, bez planowanych konsolidacji dwóch podmiotów, z którymi Delko w ostatnich tygodniach podpisała wstępne umowy na przejęcie. Dodatkowo na pewno nie były to ostatnie akwizycje spółki, więc publikowane w najbliższym czasie prognozy mogą być w trakcie roku weryfikowane w górę.

"Liczymy także na wzrost zysku netto, ale tutaj nie podam żadnych szczegółów. Byłbym jednak zadowolony z utrzymania 1,6-proc. rentowności netto, którą wypracowaliśmy w 2009 roku" - podsumował prezes Delko.

Dariusz Kawecki deklaruje, że spółka chce być przygotowana na duże wydatki, jeśli pojawi się taka potrzeba, czyli ciekawa oferta akwizycyjna. Z tego powodu zarząd chce pozostawić cały zysk za 2009 r. w spółce i nie będzie rekomendował wypłaty dywidendy.

"Spółka w tej chwili przygotowuje się do skoku rozwojowego i te pieniądze mamy zamiar wykorzystać. Za 2-3 lata chcemy podwoić nasze obroty czyli osiągnąć 1 mld zł" - zaznaczył prezes spółki.

Pierwsze kroki w tym kierunku spółka zamierza poczynić już w I półroczu 2010 r. Obecnie spółka posiada znaczne zdolności kredytowe, które połączone z 9,3 mln zyskiem za 2009 r. i pieniędzmi z emisji pozwalają spółce na wydatki rzędu kilkudziesięciu milionów zł. Pierwszy może nastąpić już wkrótce.

"Chciałbym, aby przed wakacjami podpisana została jeszcze jedna umowa przedwstępna przejęcia podmiotu z branży. Rozmawiamy także z innymi firmami z sektora dystrybucji hurtowej i detalicznej FMCG" - zapowiedział Kawecki.

Prezes nie wyklucza jednak bardzo mocnego uderzenia i skokowego zwiększenia wielkości i pozycji grupy. "Na celowniku" Delko znalazła się bowiem spółka z branży FMCG o obrotach znacznie przewyższających 250 mln zł.

"Prowadzimy wstępne rozmowy z podmiotem z branży FMCG, który się do nas zgłosił, o przychodach, które mogą zwiększyć nasze obroty nawet o 1,5-2 razy. Gdyby do tej transakcji doszło, to prawdopodobnie przeprowadzimy kolejną emisję akcji" - podsumował Kawecki.

Prezes dodał jednak, że rozmowy są na wstępnym etapie i jeżeli dojdzie do ewentualnej transakcji i emisji, to dopiero pod koniec roku.

Spółka Delko miała 7,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2009 roku wobec 6,25 mln zł zysku rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Delko liczy nawet na 20-proc. organiczny wzrost przychodów w 2010 r., ale dzięki akwizycjom może je podwoić

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl