SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Deutsche Bank Polska chce rosnąć szybciej niż rynek i zamierza poprawić wyniki

Deutsche Bank Polska, który wypracował  95,7 mln zł zysku netto w 2010 roku, chce rosnąć w tempie szybszym niż rynek i poprawić wyniki finansowe w tym roku, poinformował prezes Krzysztof Kalicki. Zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy na poziomie co najmniej 90% ubiegłorocznego zysku.

Deutsche Bank Polska chce rosnąć szybciej niż rynek i zamierza poprawić wyniki

Zysk brutto banku wyniósł 120 mln zł w 2010 r. wobec 137 mln zł rok wcześniej. Zysk netto banku w 2009 r. wyniósł 115 mln zł. Zwrot z kapitału (ROE) brutto wyniósł 22% wobec 26% rok wcześniej.

"Ubiegły rok, podobnie jak poprzednie, był dla nas bardzo udany. Zrealizowaliśmy plany finansowe i założenia biznesowe związane z klientami strategicznymi. Zysk był niższy niż w 2009 roku, ale warunki zewnętrzne były trudniejsze. Nadal uważamy, że jesteśmy w trendzie wzrostowym" - powiedział Kalicki podczas konferencji prasowej.

Wynik z działalności podstawowej wyniósł 242 mln zł wobec 257 mln zł rok wcześniej. Wskaźnik kosztów do dochodów (C/I) pozostał na takim samym poziomie, jak rok wcześniej i wyniósł 46%.

Bank zanotował wzrost przychodów w segmencie bankowości transakcyjnej do 86 mln zł wobec 84 mln z rok wcześniej. Liczba przetworzonych operacji wzrosła do 11,515 tys. wobec 8,935 tys. rok wcześniej. Przychody z działalności handlowej wyniosły 79 mln zł i były niższe o 4 mln zł w porównaniu z 2009 r.

W tym roku Deutsche Bank Polska chce zwiększyć udział w finansowaniu krajowych i zagranicznych obrotów handlowych i poszerzać współpracę  z sektorem publicznym, zwłaszcza w dużych miastach.

"Chcemy być nadal aktywni w sferze bankowości transakcyjnej i brać udział w największych transakcjach w Polsce"- powiedział Kalicki.

W 2010 roku bank był m.in. współprowadzącym księgę popytu w IPO PZU (8,1 mld zł) oraz emisji obligacji typu high yield  ITI Holding i TVN (260 mln euro i 175 mln euro), a także globalnym koordynatorem i prowadzącym księgę popytu 13% akcji PZU należących do Eureko (1,04 mld euro) oraz globalnym współkoordynatorem i współprowadzącym księgę popytu w sprzedaży akcji KGHM przez MSP (2,06 mld zł).

Prezes poinformował, że baza kapitałowa Deutsche Banku jest solidna, dlatego bank wypłaci dywidendę z ubiegłorocznego zysku.

„Polityki dywidendy nie zmieniamy. Znaczną część zysku przeznaczymy na wypłatę dywidendy. To będzie bliżej 90%, bo trudno byłoby uzasadnić akcjonariuszom przy takim współczynniku wypłacalności większe potrzeby kapitałowe" - powiedział Kalicki.

Współczynnik wypłacalności wyniósł 24,0% wobec 22,9% rok wcześniej.

Aktywa grupy (Deutsche Bank Polska i DB Securities) wyniosły 5,1 mld zł na koniec 2010 r. wobec 4,4 mld zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deutsche Bank Polska chce rosnąć szybciej niż rynek i zamierza poprawić wyniki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl