SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Deutsche Bank Polska liczy na utrzymanie ubiegłorocznych wyników w 2010 r.

Deutsche Bank Polska, który wypracował 115 mln zł zysku netto w 2009 r., spodziewa się, że jego wynik za ten rok nie będzie niższy od ubiegłorocznego, poinformował prezes Krzysztof Kalicki w czwartek.

Deutsche Bank Polska liczy na utrzymanie ubiegłorocznych wyników w 2010 r.

Zysk netto wyniósł 115 mln zł wobec 81 mln zł rok wcześniej. Zysk brutto sięgnął 140 mln zł i był wyższy o 43% w porównaniu z wynikiem za 2008 r.

"Chcielibyśmy co najmniej powtórzyć wyniki za rok 2009. Wiele projektów jest w fazie realizacji, jesteśmy też aktywni w pozyskiwaniu nowych klientów"- powiedział Kalicki dziennikarzom.

Dodał, że podstawowy biznes banku wzrósł w ub. roku o 10-15%, a największy wpływ na wzrost wyników miały przeprowadzone transakcje z dużymi podmiotami, w tym m.in. emisja obligacji dla Ministerstwa Finansów, Warszawy, Kraków oraz województwa mazowieckiego, a także emisja obligacji dla PKP.

Bank uczestniczył także w jednej z największych transakcji na polskim rynku w ub. roku - emisji akcji PKO Banku Polskiego i angażował się w finansowanie projektów infrastrukturalnych - m.in. finansowanie budowy i eksploatacji autostrady A2.

W tym roku bank chce zacieśniać współpracę z sektorem publicznym i zwiększać zaangażowanie w projekty infrastrukturalne oraz branży energetycznej, a także projekty związane z organizacją Euro 2012.

Wynik na działalności podstawowej wzrósł w skali roku o 28% i sięgnął 237 mln zł w 2009 r.

Przychody z działalności handlowej wyniosły 101 mln zł, z bankowości transakcyjnej 65 mln zł wobec odpowiednio 76 mln zł i 67 mln zł rok wcześniej. Przychody z działalności powierniczej wyniosły 15,5 mln zł.

Koszty banku wyniosły 97 mln zł i nieznacznie wzrosły w skali roku ze względu na fakt, że część bazy kosztowej jest nominowana w euro oraz w związku z uruchomieniem programu emerytalnego dla pracowników, co wpłynęło na podwyższenie kosztów o 7%.

Wskaźnik kosztów do dochodów poprawił się o 7 pkt proc. w skali roku i sięgnął 37%.

Wskaźnik zwrotu z kapitału (ROE) brutto wzrosło do 27% wobec 19% rok wcześniej. Fundusze własne banku wyniosły 520 mln zł.

Współczynnik wypłacalności wyniósł 22,9% na koniec roku. "Mamy miejsce na to, że jak wejdą większe projekty i będziemy brali ryzyko na nasze książki, to będziemy mieli bufor bezpieczeństwa" - wyjaśnił Kalicki.

Prezes poinformował, że z zysku za 2009 r. bank wypłaci nieco poniżej 100% dywidendy. Z zysku za 2008 r. bank wypłacił 75% dywidendy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deutsche Bank Polska liczy na utrzymanie ubiegłorocznych wyników w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl