SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Deutsche Telekom z większymi przychodami i zyskiem, słabsze wyniki T-Mobile Polska

W 2014 r. Deutsche Telekom (DT) zanotował wzrost przychodów i zysku operacyjnego, ale jego europejskie spółki radziły sobie gorzej niż rok wcześniej. T-Mobile Polska zwiększyła liczbę abonentów, ale jej wyniki finansowe są gorsze niż rok wcześniej.

Article

Według oficjalnego komunikatu DT w 2014 r. spółka zanotowała przychody na poziomie 62,7 mld euro, co oznacza wzrost o 4,2 proc. w porównaniu z rokiem 2013. W tym samym okresie zysk operacyjny operatora zwiększył się o 12,4 proc.

W komentarzu do wyników finansowych Tim Höttges, CEO Deutsche Telekom podkreślił, że decydujący wpływ na korzystne rezultaty spółki miał IV kwartał 2014 r. - To był mocny kwartał dla wszystkich firm naszego koncernu - podkreślił Höttges. - Udało nam się z powrotem skierować całą grupę na kurs prowadzący do wzrostów i nadal będziemy podążać w tym kierunku.

W Europie najlepszym wynikami wykazał się niemiecki oddział DT który, jak zaznaczono w komunikacie, osiągnął etap stabilizacji i w IV kwartale 2014 r. zanotował przychody na poziomie 5,7 mld euro, o 1,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. To jednak nie zmienia faktu, że w sumie wyniki europejskich spółek Deutsche Telekom wykazały tendencję spadkową. W IV kwartale 2014 r. ich przychody spadły o 3,4 proc. rok do roku.

T-Mobile Polska, działający na polskim rynku operator należący do DT na koniec 2014 r. obsługiwał ponad 15,7 mln użytkowników, co stanowi wzrost o 138 tys. klientów w porównaniu z rokiem 2013. Jednak spółka w całym 2014 r. wykazała przychody wynoszące ponad 6,2 mld zł, a to oznacza spadek o 6,1 proc. w porównaniu z 2013 r. Niższy był także wskaźnik EBITDA (zysk przed odsetkami, oprocentowaniem i amortyzacją) - osiągnął poziom 2,4 mld zł, o 3,8 niższy niż rok wcześniej.

W komunikacie DT podkreślił dobrą sytuację spółki na rynku amerykańskim. W całym 2014 r. T-Mobile US przyciągnął do siebie ponad 8 mln nowych użytkowników, co oznacza, że obecnie z usług operatora korzysta z górą 55 mln mieszkańców USA. Przychody spółki w IV kwartale 2014 r. osiągnęły kwotę 8,1 mld dol., co oznacza wzrost o 17,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2013 r.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Deutsche Telekom z większymi przychodami i zyskiem, słabsze wyniki T-Mobile Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl