SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Digitree Group: Konrad Żaczek w zarządzie, Fast White Cat z 3,1 mln zł grantu

Do zarządu firmy marketingu internetowego Digitree Group został powołany Konrad Żaczek. Natomiast jej spółka zależna Fast White Cat otrzymała 3,11 mln zł dofinansowania projektu od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Article

Konrad Żaczek od początku września będzie członkiem zarządu Digitree Group ds. finansowych. Poprzednio, od marca 2018 roku, był członkiem rady nadzorczej i komitetu audytu spółki.

Przez ostatnie 10 lat był też związany z 21 Concordia, kolejno jako associate i proncipal. Był też członkiem rad nadzorczych spółek Wójcik Fashion, Monevia i EGB Investments praz pracował jako menedżer i analityk w firmach Concordia, Navigator i Nowy Przewoźnik.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od sierpnia ub.r. prezesem Digitree Group jest Rafał Zakrzewski. W zarządzie spółki są również Przemysław Marcol (od czerwca 2016 roku) i Wiktor Mazur (do czerwca 2019 roku).

Fast White Cat dostał grant od NCBiR

Należąca do Digitree Group spółka Fast White Cat w środę podpisała umowę dotyczącą 3,11 mln zł dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą na projekt „Autoadaptacja interfejsu sklepu internetowego do wymagań i zachowań klientów”. Grant został przyznany w ramach Poddziałania 1.1.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

- W ramach projektu przeprowadzone zostaną prace badawcze oraz rozwojowe związane z wykorzystaniem mechanizmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do personalizacji interfejsów (tj. projektu wyglądu/koncepcji) sklepów internetowych. Opracowywane rozwiązanie ma pozwolić na wykorzystanie informacji zbieranych przez sklepy internetowe do dostosowania ich wyglądu do indywidualnych zachowań klientów, prowadząc do zwiększania sprzedaży - opisano w komunikacie Digitree Group.

Zgodnie z umową okres kwalifikowalności kosztów projektu skończy się 31 maja 2023 roku. Całkowity budżet projekty wynosi 4,74 mln zł.

W styczniu br. Digitree Group przyjęła strategię na lata 2021-2023. Zapowiedziała, że zamierza rozwijać obecne usługi, wprowadzać nowe rozwiązania dla branży e-commerce oraz osiągać więcej wpływów z zagranicy, nie wyklucza przejęć. Firma liczy, że jej wpływy będą rosły średniorocznie o 17 proc., za zysk EBITDA o 25 proc., nie zamierza wypłacać dywidendy.

Według szacunkowych danych w pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Digitree Group osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 27,3 proc. do ok. 32,3 mln zł i wyniku netto z 17 tys. zł straty do ok. 156 tys. zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Digitree Group: Konrad Żaczek w zarządzie, Fast White Cat z 3,1 mln zł grantu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl