SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Diversity of Viewing. New Trends in VoD Market” – konferencja dedykowana nowym tendencjom na rynku VoD

“Diversity of Viewing. New Trends in VoD Market” to międzynarodowe wydarzenie  poświęcone europejskiemu rynkowi platform oferujących wideo na żądanie. Konferencja organizowana przez Creative Europe Desk Polska odbędzie się 27 października 2020 r. w formule online.

Article

W ciągu ostatnich miesięcy rynek platform VoD uległ silnym przeobrażeniom, bardzo mocno ewoluował. Sytuacja związana z pandemią COVID-19 i lockdownem  wymusiła znaczne zmiany w tym obszarze,  a działania streamerów ułatwiały, a niejednokrotnie umożliwiały kontakt z filmami i innymi treściami kultury. Celem konferencji “Diversity of Viewing. New Trends in VoD Market” organizowanej przez Creative Europe Desk Polska jest debata nad najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi europejskiego sektora platform oferujących wideo na żądanie oraz nowymi wyzwaniami  i tendencjami, które pojawiły się w tym obszarze.

Podczas wystąpień oraz paneli dyskusyjnych, prowadzonych przez ekspertów nakreślone zostaną nowe trendy oraz próba zmierzenia się z wizją przyszłości. Podczas wydarzenia głos zabierze przedstawiciel Europejskiego Obserwatorium Audiowizualnego, który zaprezentuje szerokie spojrzenie na rynek platform w Europie. Reprezentantka Komisji Europejskiej skupi się na zagadnieniach związanych z unijną polityką dotyczącą wsparcia sektora audiowizualnego, w tym platform oferujących wideo na żądanie.

W drugiej części konferencji odbędą się spotkania i rozmowy z ekspertami reprezentującymi różne aspekty związane z działalnością platform. Jeden z paneli dotyczyć będzie inicjatyw międzynarodowych, realizowanych przez streamerów lub im dedykowanych. Wśród gości znajdą się przedstawiciele inicjatywy EuroVOD Pro, a także niezależni specjaliści. Kolejna rozmowa skupiać się będzie na zagadnieniu związanym z rozwojem publiczności dla utworów oferowanych przez platformy, zarówno w kontekście działań globalnych, jak i tych dotyczących treści niszowych. Europejscy steamerzy opowiedzą o modelach przez nich realizowanych oraz nowych inicjatywach podejmowanych w związku z pandemią. O swoich doświadczeniach opowiedzą między innymi reprezentanci platform MUBI, FilmDoo czy LaCinetek. Podczas ostatniego panelu poruszona zostanie kwestia alternatywnych modeli dystrybucji filmów z wykorzystaniem platform. Zagadnienie to przeanalizują reprezentanci między innymi New Europe Film Sales oraz Europa Distribution.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowy program spotkania oraz formularz zapisów dostępne są na stronie www.kreatywna-europa.eu

Organizator konferencji, Creative Europe Desk Polska, jest krajowym biurem unijnego programu Kreatywna Europa, który wspiera działania europejskich sektorów kultury, audiowizualnego i kreatywnego. Głównymi celami programu są wsparcie i promocja europejskiej kultury, zwiększenie cyrkulacji dzieł europejskich, budowanie kompetencji profesjonalistów oraz pomoc w stawieniu czoła wyzwaniom rewolucji cyfrowej i globalizacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Diversity of Viewing. New Trends in VoD Market” – konferencja dedykowana nowym tendencjom na rynku VoD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl