SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dobre wyniki GTS Polska

GTS Polska ogłasił wyniki finansowe za okres styczeń-czerwiec 2004

Holding GTS Polska, jeden z wiodących alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce ogłosił skonsolidowane wyniki grupy za pierwszą połowę 2004 roku. Sprzedaż spółek holdingu w okresie styczeń-czerwiec 2004 r. wyniosła 53 miliony złotych. Zysk operacyjny na poziomie EBITDA w tym  okresie wyniósł 4,2 miliona złotych, a inwestycje 8,5 miliona złotych.

Celem holdingu GTS Polska na 2004 rok jest osiągnięcie wzrostu sprzedaży do poziomu 105-110 milionów złotych w porównaniu z 95,7 miliona osiągniętymi w 2003 oraz wzrostu zysku na poziomie EBITDA do poziomu 10-12 milionów złotych w porównaniu z  4,2 miliona osiągniętymi w 2003. Łączne nakłady inwestycyjne grupy w 2004 osiągną poziom 13-15 milionów złotych w porównaniu z 11,6 miliona złotych zainwestowanymi w 2003.

 

2003

2004

I kwartał

II kwartał

§         Sprzedaż              

§         Zysk EBITDA

§         Inwestycje

95,7 mln zł

4,2 mln zł

11,6 mln zł

25,8 mln zł

1,2 mln zł

3,6 mln zł

27,2 mln zł

   3 mln zł

   4,9 mln zł


 

 

 

 

 
Prezes Zarządu GTS Polska Holding Sp. z o.o. Andrzej Gradzi powiedział: "Wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2004 roku wskazują, że GTS Polska osiągnie w tym roku wzrost sprzedaży wynoszący ponad 10% oraz wzrost zysku EBITDA do poziomu  ponad 10% wartości sprzedaży. Szczególnie cieszy fakt wzrostu sprzedaży i zysku EBITDA w ujęciu kwartalnym. GTS Polska realizuje długofalową politykę wzrostu wartości firmy poprzez silną penetracją atrakcyjnych z punktu widzenia naszego modelu biznesowego segmentów rynkowych takich jak usługi konwergentne (telefonia stacjonarna + Internet + transmisja danych) dla biznesu, szeroko pasmowy dostęp do Internetu dla biznesu oraz małych i średnich operatorów. Satysfakcjonujące wyniki pierwszego półrocza zachęcają nas do zwiększenia i przyspieszenia planów inwestycyjnych z zakresu rozbudowy sieci szkieletowej i dostępowej oraz dalszego zwiększania siły sprzedaży w celu znaczącego wzrostu bazy klientów kluczowych w Warszawie i na terenie całej Polski".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dobre wyniki GTS Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl