SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dodatkowe odprawy emerytalne w Agorze

Związek zawodowy NSZZ „Solidarność” w Agorze porozumiał się z działem HR spółki ws. dodatkowych odpraw emerytalnych dla pracowników zarabiających poniżej 10 tys. zł brutto.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Article

NSZZ „Solidarność” działająca w Agorze poinformowała na Facebooku, że wspólnie z działem HR spółki wprowadziła dodatkowe odprawy emerytalne dla pracowników Agory zarabiających mniej niż 10 tys. zł brutto.

Wysokość odpraw uzależniona jest od stażu pracy w Agorze. Pracownicy, którzy przepracowali tam 15-19 lat dostaną 2 tys. zł brutto, osoby o stażu pracy 20-29 lat – 3 tys. zł brutto, a 30 i więcej lat – 5 tys. zł brutto.

Wypłata w formie przelewu ma nastąpić automatycznie w miesiącu odejścia pracownika na emeryturę.

Związek poinformował o ustaleniach ostatniego spotkania. Uzgodniono, że kluczowa w najbliższym czasie będzie ochrona pracowników Agory przez skutkami inflacji. „Solidarność” ma wraz z drugim związkiem w Agorze, Inicjatywą Pracowniczą, rozpocząć w czerwcu rozmowy na ten temat z zarządem spółki.

W lutym 2023 roku natomiast prawdopodobnie odbędą się wybory nowych władz organizacji. Od lutego ub.r. szefową „Solidarności” w spółce jest Adriana Rozwadowska.

W zeszłym kwartale przychody grupy Agora zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, głownie dzięki wznowieniu działalności przez kina Helios. Wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Dodatkowe odprawy emerytalne w Agorze

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
A co z tymi którzy po 20 lat pracują na samozatrudnieniu? Dziennikarze i fotoreporterzy?
odpowiedź
User
Adaś
A 10k w agorze to dużo czy mało?
odpowiedź