SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dominik Libicki odchodzi z Cyfrowego Polsatu. “Różnica zdań”

Dominik Libicki zrezygnował z funkcji prezesa Cyfrowego Polsatu oraz wiceprezesa Polkomtelu i po 20 latach żegna się z Grupą Polsat. Powodem jego odejścia jest różnica zdań co do sposobów realizacji strategii spółki. Cyfrowym Polsatem pokieruje teraz Tomasz Gillner-Gorywoda.

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego PolsatuArticle

- Jestem dumny, że miałem możliwość uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie jak budowa pozycji, potęgi i sukcesu Grupy Polsat. Prezesem Cyfrowego Polsatu zostałem w 2001 r., kiedy nikt na rynku mediów nie dawał nam szans powodzenia. Dzięki ciężkiej pracy, determinacji i ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi udało nam się przetrwać wiele trudnych momentów i stworzyć największą grupę medialno-telekomunikacyjną w Polsce i jedną z największych w Europie. Cieszę się ze wszystkich naszych wyzwań, projektów i celów, jakie zrealizowaliśmy w ciągu niemal 20 lat, które spędziłem w Grupie Polsat - mówi Dominik Libicki.

Jak podano w komunikacie, na wczorajszym posiedzeniu rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu przyjęła rezygnację Dominika Libickiego i wyraziła podziękowania za dotychczasową pracę. Jednocześnie przyjęła ze zrozumieniem fakt, że cele i strategia Grupy pozostają takie same, a różnice wystąpiły jedynie w sposobach ich realizacji.

- Chcę podziękować Dominikowi Libickiemu za wszystkie lata, jakie razem spędziliśmy. Dominik był ze mną niemal od samego początku, był przy mnie we wszystkich najważniejszych momentach w mojej historii biznesowej. Jest jednym z najlepszych menedżerów, z jakimi miałem możliwość pracować i liczę, że mimo różnicy zdań co do sposób realizacji naszej wspólnej strategii, nasze wspólne dziecko, czyli Grupa Polsat będzie się z sukcesem dalej rozwijać. Dominik Libicki poświęcił Grupie Polsat wiele lat swojego życia, był jej współtwórcą i współautorem sukces przede wszystkim Cyfrowego Polsatu. Dzięki dotychczas wykonanej pracy przyszłość naszej Grupy jest niezagrożona i ma ogromny potencjał do dalszego rozwoju - mówi Zygmunt Solorz-Żak, główny akcjonariusz Grupy Cyfrowy Polsat.

Nowym prezesem Cyfrowego Polsatu - decyzją rady nadzorczej - został Tomasz Gillner-Gorywoda, od 2011 roku dyrektor generalny Polkomtela.  Od wielu lat zasiadał on w organach zarządczych spółek z grupy Elektrim. Jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów zarządzania Uniwersytetu Monash w Melbourne.

Dominik Libicki był związany z Grupą Polsat od 1995 roku. Jest jednym ze współtwórców sukcesów i obecnej pozycji Grupy na rynku mediów i telekomunikacji. Libicki od 2001 roku, pełniąc funkcję prezesa, kierował Cyfrowym Polsatem. Był też wiceprezesem Polkomtela, zasiadał w radzie nadzorczej Telewizji Polsat oraz pełnił funkcję prezesa Info-TV-FM.

Wcześniej Libicki pełnił funkcję dyrektora w PAI Film oraz prowadził własną firmę producencką Studio Meg. Od lutego 2005 roku jest wiceprezesem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów działającego w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". W latach 2005-2006 był członkiem, a w latach 2006-2008 wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej (operator sieci komórkowej Era, dziś T-Mobile). W latach 1999-2011 roku zasiadał też w radzie nadzorczej spółki Polskie Media, będącej nadawcą kanałów TV4 i TV6.

Dominik Libicki ukończył studia na Wydziale Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Odbył szkolenie dla członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa organizowane przez Ministerstwo Gospodarki.

Grupa Cyfrowy Polsat w I półroczu br. miała 2,5 mld zł przychodu i 130 mln zł zysku netto (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Dominik Libicki odchodzi z Cyfrowego Polsatu. “Różnica zdań”

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
no to mamy news roku.

Ciekawie dlaczego odchodzi....

Idzie do TVN?
odpowiedź
User
DK
Dla mnie manager dekady...
odpowiedź
User
rafał
grubo
odpowiedź