SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dominik Wałęga wraca z Havas Media do Performics

Dominik Wałęga, dotychczas chief digital officer w Havas Media Group, objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. rozwoju biznesu i produktów w agencji marketingu efektywnościowego Performics, należącej do Publicis Groupe.

Dominik WałęgaArticle

Wałęga wraca do Publicis Groupe po czterech latach. W agencji Performics do jego zadań należeć będzie stworzenie oferty biznesowej w obszarach CRM i marketing automation oraz rozwój nowych produktów narzędziowych i technologicznych. Wkrótce będzie również kierował jednym z multikompetencyjnych zespołów klienckich.

- Cieszę się, że po kilkuletniej przerwie, Dominik wraca do naszej agencji, bo już wcześniej dał się poznać go jako wyjątkowo sprawny, skuteczny lider i wizjoner, który stale poszukuje nowych możliwości rozwoju. To dzięki niemu w Performicsie zbudowaliśmy bardzo mocne kompetencje w dziedzinie SEM i SEO. W międzyczasie rozwijał własne, innowacyjne projekty biznesowe w dziedzinie marketingu digitalowego, wykorzystujące zaawansowaną wiedzę technologiczną i psychologiczną. Jestem przekonany, że te doświadczenia i umiejętności wykorzysta teraz na nowych obszarach rozwoju naszej agencji - mówi Jakub Bielerzewski, dyrektor generalny Performicsa.

Dominik Wałęga jest związany z branżą komunikacji marketingowej od ponad 20 lat. W tym czasie budował swoje kompetencje przede wszystkich w mediach cyfrowych. Jest specjalistą rozwoju biznesu i produktu, pozyskiwania klientów oraz inwestorów i zarządzania procesami wewnętrznymi.

W ostatnim czasie pełnił funkcję cChief digital officera w Havas Media Group, a wcześniej był związany z takimi agencjami jak MEC (obecnie Wavemaker), San Markos, Starcom i Performics, w której pracował 13 lat na stanowiskach business director, head of search i media manager. W Performicsie stworzył od podstaw dział SEM i SEO oraz był odpowiedzialny za prowadzenie działań dla największych klientów agencji w zakresie performance marketingu.

Od 2017 do 2019 roku, jako CEO, rozwijał własny startup Web2Metrics, w ramach którego stworzył dwa produkty – Persometrics, identyfikujący typy osobowości na bazie plików cookies oraz Lydia, pierwszego na rynku bota głosowego, który automatycznie rozmawia z klientem i weryfikuje jego zainteresowanie. Ma na swoim koncie wiele nagród branżowych za innowacje i efektywność: Innovation, Mixx Awards oraz wyróżnień w Golden Arrow i nominacji do EFFIE.

Dołącz do dyskusji: Dominik Wałęga wraca z Havas Media do Performics

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kazik nie na żywo
Same pasma niekończących się sukcesów. Własny startup: sukces. Nowe stanowisko sukces. Jak Kim Dzong Il - Wystarczy że pomyślał nad czymś, a jego myśl przenosiła góry. Prawdziwa perła i Midas rynku mediowego. Klękajcie agencje oto nadchodzi.
odpowiedź
User
Tata Kazika
Kazik, dlaczego dodałeś taki wpis?
odpowiedź
User
Rudy Mundek Ziutka druh
Szok i niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi jak jego tysiące komórek w tabelce excela. Ten typ powinien pracować z excelem a nie z ludźmi.
odpowiedź