SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dostawcy internetu przepytywani przez Ofcom

Ofcom - regulator brytyjskiego rynku medialnego - przepytał sześciu największych dostawców Internetu w Wielkiej Brytanii.

Jak informuje serwis BBC News, szefów firm poproszono o wyjaśnienia, dlaczego konsumenci nie otrzymują takich prędkości szerokopasmowego Internetu jakie są reklamowane.

Ofcom chce aby konsumenci otrzymywali więcej informacji i nie byli wprowadzani w błąd co do prędkości łącza, na jakie się decydują przy podpisywaniu umowy. Regulator przedstawił również propozycje co do sposobów, w jaki dostawcy mogliby usprawnić system sprzedaży i reklamowania szerokopasmowego Internetu.

Ofcom zajął się sprawą, po tym jak kilka niezależnych badań wskazało na to, że prędkości szerokopasmowego Internetu w Wielkiej Brytanii są dużo niższe od reklamowanych przez dostawców. Przykładowo 62 procent uczestników testu przeprowadzonego przez magazyn Computeractive odkryło, że prędkość ich łącza jest o ponad połowę niższa od reklamowanej, a w przypadku kolejnych 28 procent prędkość Internetu była o 1/4 niższa od tej, jaką reklamował dostawca.

Z kolei wcześniejsze badanie przeprowadzone przez organizację konsumencką Which? wykazało, że oferty dostawców Internetu, obiecujące surfowanie po sieci z prędkością do 8 megabitów na sekundę, w rzeczywistości nawet nie zbliżają się do tego poziomu. Średnia prędkość z jaką badani pobierali dane z sieci wyniosła zaledwie 2,7 Mb/s.

źródło: BBC News

  • Więcej informacji:
  • Ofcom
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dostawcy internetu przepytywani przez Ofcom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl