SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Drożeje prenumerata „Tygodnika Powszechnego”, powodem podwyżki Poczty Polskiej

Od grudnia drożeje krajowa prenumerata „Tygodnika Powszechnego” (Tygodnik Powszechny). Powodem są podwyżki den, wprowadzone przez Pocztę Polską. Każdy z wariantów prenumerat drożeje od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych.

Article

O zmianie cen zespół tygodnika informował pod koniec listopada m.in. za pośrednictwem mediów społecznościowych, podkreślając, że zamówienie lub przedłużenie prenumeraty na dotychczasowych zasadach będzie możliwe wyłącznie do końca listopada. - Warto skorzystać z ostatnich dni niższych cen! - brzmiał twitterowy wpis „Tygodnika Powszechnego” z 27 listopada.

Z racji nowych cenników Poczty Polskiej, zdrożały wszystkie warianty prenumeraty. I tak np. kwartalna prenumerata w wersji „ekonomiczna” kosztowała dotychczas 115 zł, od grudnia kosztuje 120 zł. Półroczna ekonomiczna podrożała z 215 do 220 zł. Jeszcze w listopadzie za roczną ekonomiczną prenumeratę trzeba było zapłacić 349 zł, od grudnia -  370 zł. W wersji „priorytet”  kwartalna subskrypcja kosztowała 129 zł, teraz zdrożała do 140 zł. Za półroczną priorytetową abonenci płacili 249 zł - teraz kosztuje ona 270 zł, zaś roczna stanowiła wydatek 419 zł, teraz to koszt 450 zł.

Prenumerata roczna z Kartą Dużej Rodziny kosztowała 300 zł, teraz kosztuje 333 zł, zaś ta sama prenumerata z dodatkowymi czterema numerami specjalnymi zdrożała z 360 do 393 zł. Nie zdrożała jedynie prenumerata wydań specjalnych na 2020 rok: wciąż kosztuje 69 zł. Redakcja „Tygodnika Powszechnego” nie odpowiedziała na naszą prośbę o komentarz do podwyżek.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż „Tygodnika Powszechnego”” w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wyniosła 27 235 egz.

W ub.r. spółka Tygodnik Powszechny zanotowała 9,51 mln zł przychodów sprzedażowych, o 19,5 proc. więcej niż rok wcześniej, natomiast jej zysk netto zmalał z 259,2 do 181,8 tys. zł. Wydawca w sierpniu ub.r. dostał od Ruchu prawie 500 tys. zł zaległych należności, natomiast otrzymane dotacje zmalały z 254,2 do 71 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Drożeje prenumerata „Tygodnika Powszechnego”, powodem podwyżki Poczty Polskiej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Moim zdaniem nie są to wysokie podwyżki.
5 2
odpowiedź