SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Drugie urodziny TVN24

W sobotę minęły dwa lata od uruchomienia pierwszej polskiej telewizji informacyjnej TVN24

Po dwóch latach działalności TVN 24 jest dostępna w ponad 270 sieciach telewizji kablowych (m.in. UPC TK, Aster City, Multimedia Polska, Poznańska TK) i na platformie Cyfrowej Cyfra+, docierając obecnie do 2,8 milionów gospodarstw domowych.

Jak wynika z danych AGB Polska średnio dziennie ponad dwa miliony osób ogląda. TVN 24.

W czasie ważnych wydarzeń politycznych i społecznych dla wielu widzów jesteśmy pierwszym źródłem informacji. W takich chwilach nasza oglądalność jest jeszcze większa. Pierwszego dnia działań wojennych w Iraku TVN 24 osiągnął rekordową oglądalność 2.2% udziałów w rynku telewizyjnym. W tym samym dniu TVN 24 był trzecią najczęściej wybieraną stacją przez abonentów Cyfry+, ustępując jedynie TVP1 i TVN - informuje nadawca.

W ciągu dwóch lat TVN 24 zmienił przyzwyczajenia w konsumpcji mediów, stając się dla wielu podstawowym źródłem informacji. Wskazuje na to m.in. znaczący wzrost oglądalności w paśmie porannym.

Jako pierwsza telewizja w Polsce, TVN 24 jest dostępny również w Internecie. Oferowany streaming przeznaczony jest dla tych, którzy on-line chcą mieć dostęp do najświeższych informacji. Codziennie dostarczamy serwisy informacyjne w formie MMS w sieci Idea oraz na platformę WAP w ERA Omnix.

W ciągu ostatniego roku wzrosło znacznie zainteresowanie reklamodawców obecnością na antenie TVN 24. W pierwszym półroczu 2003 roku, sprzedaż reklamowa wyniosła ponad 12 milionów złotych wobec 4 milionów w analogicznym okresie poprzedniego roku, co oznacza wzrost o ponad 300%.

Jak wynika z badań AGB, TVN 24 chętnie oglądają mężczyźni. Prawie połowa widzów tvn 24 to mieszkańcy wielkich miast powyżej 100 tysięcy. Ich deklaracje zarobkowe wskazują, że jest to grupa o wysokim potencjale nabywczym. Ponad 65% widzów zarabia powyżej średniej. Jak wynika z badań Target Group Index widzowie TVN 24 chętnie kupują markowe produkty, są otwarci na nowości i aktywnie spędzają wolny czas.

W maju 2003, w 18-tym miesiącu działalności, TVN 24 po raz pierwszy osiągnął zyskowność operacyjną (EBITDA), co stanowi fenomen wśród stacji informacyjnych na świecie.

W roku 2002 TVN 24 otrzymał szereg prestiżowych nagród, m.in. Media Trend w kategorii debiut roku; nagrodę im. Dariusza Fikusa dla Prezesa Mariusza Waltera kategorii "Twórcy mediów" "za stworzenie i trwałe umocnienie pierwszego w Polsce kanału telewizji informacyjnej TVN 24, bez którego trudno sobie dziś wyobrazić życie człowieka interesującego się losami kraju i świata", oraz za zbudowanie profesjonalnego zespołu redakcyjnego. Justyna Pochanke została laureatką 2 Wiktorów w kategoriach: debiut roku i osobowość telewizyjna roku.

"Dwa lata temu podjęliśmy się trudnego zadania uruchomienia całodobowej telewizji informacyjnej. Decyzja ta okazała się słuszną decyzją programową i biznesową. Jesteśmy dumni, że dla wielu naszych widzów staliśmy się medium opiniotwórczym." - powiedział Maciej Sojka, Prezes TVN 24.

A jak Państwo oceniają tvn24? Zapraszamy do komentowania (za pomocą opcji "dodaj komentarz" na dole strony).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Drugie urodziny TVN24

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl