SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Duży wzrost przychodów 4fun Media, zysk netto słabo do góry

Spółka 4fun Media, nadawca m.in. stacji muzycznych 4fun.tv i rbl.tv, zanotowała w III kwartale br. duży wzrost przychodów, ale zysk netto wzrósł niewiele. To efekt zwiększenia wydatków związanych m.in. z emisją i marketingiem.

Przychody ze sprzedaży 4fun Media w III kwartale br. wyniosły 6,93 mln zł, czyli o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. Z kolei przychody reklamowe wzrosły o 9 proc. do 5,54 mln zł. Jak podaje nadawca, wzrósł udział w całkowitych przychodach wpływów pochodzących ze sprzedaży usług produkcyjnych i organizacji eventów plenerowych oraz tych związanych z kampaniami internetowymi zrealizowanymi w okresie wakacyjnym.

Z raportu finansowego wynika, że zysk EBITDA (zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją) 4fun Media wyniósł w III kwartale br. 2,09 mln zł, o 23 proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast zysk netto poszedł do góry tylko o 4 proc. do 980 tys. zł.

- Decydujący wpływ na wyniki osiągnięte przez spółkę w III kwartale 2013 roku miał wzrost kosztów związanych ze zwiększonymi nakładami ponoszonymi na nadawanie kanałów telewizyjnych (głównie zwiększony bitrate transmisji satelitarnej kanału RBL.TV począwszy od IV kwartału 2012 roku), wyższy poziom kosztów amortyzacji własnych produkcji telewizyjnych (w samym III kwartale o 277 tys. zł) oraz wzrost wydatków na działania marketingowe wynikający ze wzrostu konkurencyjności na rynku kanałów - podano w komunikacie.

W trzech pierwszych kwartałach br. przychody 4fun Media wyniosły 23,22 mln zł (wzrost o 8 proc.), EBITDA uplasowała się na poziomie 7,78 mln zł (wyniosła niemal tyle samo ile rok wcześniej), a zysk netto wyniósł 4,42 mln zł (- 17 proc.).

4fun Media jest nadawcą kanałów muzycznych 4fun.tv, rbl.tv i TV.Disco, a także właścicielem spółki Program zajmującej się dystrybucją stacji tematycznych.

 

Dołącz do dyskusji: Duży wzrost przychodów 4fun Media, zysk netto słabo do góry

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl