SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Republika w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie i Wrocławiu

Telewizja Republika pojawiła się na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w Warszawie i Wrocławiu.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, prezes Telewizji RepublikaArticle

W Warszawie Telewizja Republika na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 jest obecna na 23. pozycji na liście kanałów, natomiast we Wrocławiu - na 41.

Multipleks z testową emisją naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2 został uruchomiony na przełomie czerwca i lipca br. przez spółkę BCAST, przejętą wiosną ub.r. przez Grupę Polsat Plus. Testowa emisja ruszyła w czerwcu.

Które stacje na multipleksie DVB-T2 w Warszawie i Wrocławiu?

Na multipleksie DVB-T2 w Warszawie i Wrocławiu, według listy przekazane Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, zaplanowano emisję kilkunastu kanałów.

Są to przede wszystkim stacje z Grupy Polsat Plus: Polsat HD, Polsat News HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Film HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, TV4 HD, TV6 HD, Super Polsat HD i TV Okazje, a także Telewizji Republika i TVL Lubin.

W drugim kwartale 2022 r. nastąpi zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Stosowane będzie kodowanie obrazu zgodnie ze standardem HEVC (występującym także pod nazwą H.265 lub MPEG-H część 2).

Zmiana dotyczy 13 mln gospodarstw domowych, które korzystają z naziemnej telewizji. Takie osoby powinny sprawdzić, czy ich telewizor lub tuner pozwala na odbiór DVB-T2/HEVC. Jeśli tak nie jest, to będą musiały wymienić telewizor lub kupić nowy tuner. Jego koszt nie przekracza zwykle 100 zł. Za kilkaset złotych są dostępne bardziej zaawansowane urządzenia, wyposażone dodatkowo w system operacyjny Android TV. Zaplanowano kampanię społeczną na ten temat.

TV Republika z 1,5 mln zł straty

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. Telewizja Republika miała 0,065 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,058 proc. rok wcześniej.

W ub.r. przychody Telewizji Republika zmalały o 4 proc. do 15,68 mln zł, a strata netto - z 1,6 do 1,53 mln zł. W sprawozdaniu finansowym stacja zaznaczyła, że zarobiła m.in. na rządowych kampaniach społecznych dotyczących epidemii. Przez osiem lat działalności zanotowała łącznie 27,8 mln zł strat netto.

W sierpniu 2016 roku Telewizja Republika zaczęła być nadawana na regionalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej na Górnym Śląsku, współdzieliła częstotliwość z TV Silesia.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie i Wrocławiu

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Polsat tymi testami przygotowuje się do zajęcia MUX 6?
odpowiedź
User
ALICJA
PROSZĘ NIE POKAZYWAĆ WIĘCEJ TEGO FACETA NA ZDJĘCIU.LIZUSOM MÓWIMY NIE.
odpowiedź
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Myślą że ktoś z Wawy i Wrocka ogląda tę śmieszną stacyjkę? 😂
odpowiedź