SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Republika w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie i Wrocławiu

Telewizja Republika pojawiła się na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 w Warszawie i Wrocławiu.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, wiceprezes Telewizji Republika Article

W Warszawie Telewizja Republika na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 jest obecna na 23. pozycji na liście kanałów, natomiast we Wrocławiu - na 41.

Multipleks z testową emisją naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie DVB-T2 został uruchomiony na przełomie czerwca i lipca br. przez spółkę BCAST, przejętą wiosną ub.r. przez Grupę Polsat Plus. Testowa emisja ruszyła w czerwcu.

Które stacje na multipleksie DVB-T2 w Warszawie i Wrocławiu?

Na multipleksie DVB-T2 w Warszawie i Wrocławiu, według listy przekazane Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, zaplanowano emisję kilkunastu kanałów.

Są to przede wszystkim stacje z Grupy Polsat Plus: Polsat HD, Polsat News HD, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Film HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, TV4 HD, TV6 HD, Super Polsat HD i TV Okazje, a także Telewizji Republika i TVL Lubin.

W drugim kwartale 2022 r. nastąpi zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Stosowane będzie kodowanie obrazu zgodnie ze standardem HEVC (występującym także pod nazwą H.265 lub MPEG-H część 2).

Zmiana dotyczy 13 mln gospodarstw domowych, które korzystają z naziemnej telewizji. Takie osoby powinny sprawdzić, czy ich telewizor lub tuner pozwala na odbiór DVB-T2/HEVC. Jeśli tak nie jest, to będą musiały wymienić telewizor lub kupić nowy tuner. Jego koszt nie przekracza zwykle 100 zł. Za kilkaset złotych są dostępne bardziej zaawansowane urządzenia, wyposażone dodatkowo w system operacyjny Android TV. Zaplanowano kampanię społeczną na ten temat.

TV Republika z 1,5 mln zł straty

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. Telewizja Republika miała 0,065 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,058 proc. rok wcześniej.

W ub.r. przychody Telewizji Republika zmalały o 4 proc. do 15,68 mln zł, a strata netto - z 1,6 do 1,53 mln zł. W sprawozdaniu finansowym stacja zaznaczyła, że zarobiła m.in. na rządowych kampaniach społecznych dotyczących epidemii. Przez osiem lat działalności zanotowała łącznie 27,8 mln zł strat netto.

W sierpniu 2016 roku Telewizja Republika zaczęła być nadawana na regionalnym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej na Górnym Śląsku, współdzieliła częstotliwość z TV Silesia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika w naziemnej telewizji cyfrowej w Warszawie i Wrocławiu

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Polsat tymi testami przygotowuje się do zajęcia MUX 6?
15 4
odpowiedź
User
ALICJA
PROSZĘ NIE POKAZYWAĆ WIĘCEJ TEGO FACETA NA ZDJĘCIU.LIZUSOM MÓWIMY NIE.
35 11
odpowiedź
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Myślą że ktoś z Wawy i Wrocka ogląda tę śmieszną stacyjkę? 😂
29 11
odpowiedź