SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dwa Teatry - Sopot 2011” w czerwcu, także w TVP

Między 18 a 20 czerwca w Sopocie odbędzie się konkursu XI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry - Sopot 2011”. W jego ramach zostanie zaprezentowanych 11 spektakli telewizyjnych i 16 słuchowisk radiowych. Transmisję z finału przeprowadzi TVP Kultura.

„Dwa Teatry - Sopot 2011” w czerwcu, także w TVP

Festiwal „Dwa Teatry”, to przegląd spektakli telewizyjnych i słuchowisk radiowych, które zostały wyprodukowane w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu w ubiegłym roku. Na festiwalu prezentowane są wszystkie gatunki - od kostiumowych dramatów po współczesną groteskę, w tym - spektakle Sceny Faktu Teatru Telewizji, które przywołują wydarzenia współczesnej polskiej historii.

Wśród tegorocznych realizacji Teatru TV będzie można zobaczyć w konkursie m.in.: „Czarnobyl - cztery dni w kwietniu” autorstwa Janusza Dymka, Sławomira Popowskiego i Igora Sawina w reżyserii Janusza Dymka, „Boulevard Voltaire” autorstwa i w reżyserii Andrzeja Barta, „Komedię romantyczną” Wojciecha Tomczyka w reżyserii Michała Gazdy, „Dolinę Nicości” w ujęciu Wojciecha Tomczyka na podstawie powieści Bronisława Wildsteina i w reżyserii Wojciecha Nowaka.

W konkursie słuchowisk Teatru Polskiego Radia zostaną zaprezentowane m.in.: „Pętla” Krzysztofa Czeczota, „Sex machine” Tomasza Mana, „Igraszki z aniołem” Roberta Mirzyńskiego, jak również radiowa wersja „Boulevard Voltaire” Andrzeja Barta.

Prezentacje konkursowe będą oceniać dwa składy jurorskie. Najlepsze spektakle Teatru TV wybierze jury w składzie: Halina Łabonarska, Rafał Olbiński, Zbigniew Wichłacz, Piotr Wojciechowski i Krzysztof Zanussi. Słuchowiska radiowe ocenią w tym roku: Grażyna Barszczewska, Wojciech Fułek, Piotr Moss, Bogusław Schaeffer i Tadeusz Skoczek.
 
Podczas uroczystości otwarcia festiwalu, 18 czerwca br. w Sopocie, zostanie wręczona Wielka Nagroda Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry - Sopot 2011” za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze PR i Teatrze TVP. W tym roku otrzyma ją Jerzy Trela. Transmisję z uroczystości 18 czerwca br. pokaże TVP Kultura (o godz. 21.00), a retransmisję  TVP2 o godz. 22.35.
 
Zwycięzcy festiwalu zostaną ujawnieni 20 czerwca, w trakcie uroczystej gali wręczenia nagród transmitowanej o godz. 20.00 w TVP Kultura. Skrócona relacja  zostanie zaś nadana o godz. 23.10 w TVP1.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Dwa Teatry - Sopot 2011” w czerwcu, także w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl