SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwa wyróżnienia EISA dla Philipsa

Dwa produkty Philipsa zdobyły najważniejsze w Europie nagrody dla producentów elektroniki - EISA

Jury, składające się z dziennikarzy, reprezentujących 50 tytułów prasy specjalistycznej i 20 krajów Europy, podkreślając zaawansowanie technologiczne firmy Philips ogłosiło Płaski Telewizor 37PF9986 - "Europejskim Telewizorem LCD 2004-2005", a bezprzewodowy przekaźnik Streamium SL400i - "Europejskim Urządzeniem 'New Media Video' 2004-2005".

Telewizor LCD 37PF9986 o przekątnej ekranu 37 cali (94 cm) dostarcza widzom nieporównywalnych wrażeń dzięki zastosowaniu dwóch innowacyjnych technologii - Pixel Plus 2 oraz Ambilight™. W swoim uzasadnieniu jurorzy EISA stwierdzili: "Oglądanie telewizji to zupełnie nowe doświadczenie dzięki temu urządzeniu LCD (...). Jakość obrazu została polepszona dzięki zastosowaniu Pixel Plus 2". 37PF9986 jest szóstym "płaskim" telewizorem Philipsa, który zdobył tę nagrodę. Poprzednie zostały przyznane w 1998, 1999, 2001 oraz dwa razy w 2003 roku.

Technologia Ambilight™ służy całościowej poprawie zarówno obrazu jak i warunków oglądania poprzez podświetlenie przestrzeni za telewizorem. Sędziowie EISA podkreślili, że Ambilight "...pozwala stworzyć bardziej relaksujące warunki do oglądania telewizji,
w każdym wnętrzu".

Streamium SL400i umożliwia podłączanie treści multimedialnych, przesyłanych bezprzewodowo z komputera lub Internetu do telewizora lub amplitunera audio. Sędziowie EISA podkreślają prostotę obsługi oraz wygodę, jaką daje bezprzewodowe połączenie między pokojem dziennym a muzyką, filmami czy zdjęciami zapisanymi na dysku komputera, znajdującego się w dowolnym miejscu w domu - "Wystarczy umieścić SL400i obok telewizora lub wieży, a połączenie dokonuje się za pomocą WiFi."

Komentując nagrody Toon Bouten - Dyrektor Generalny Działu Elektroniki Konsumenckiej Philipsa w Europie stwierdził:
"To wielka zachęta dla strategii Philipsa, polegającej na poznaniu potrzeb konsumentów przez skupienie się na naszych kompetencjach - w tym przypadku płaskich telewizorach
i łączności bezprzewodowej. Bardzo mnie satysfakcjonuje, (jak również całego Philipsa), że ponownie zdobyliśmy nagrodę za telewizor LCD, ale również cieszy, że doceniono nasze urządzenie z kategorii Connected Planet"

Urządzenia, które zdobyły w tym roku nagrodę EISA zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas targów Photokina, odbywających się pod koniec września w Kolonii.


37PF9986 jest jednym z 25 płaskich telewizorów Philipsa wprowadzanych w tym roku na rynek oraz jednym z pięciu w technologiach Pixel Plus 2 oraz  Ambilight™. Telewizor ten ma wbudowany  układ Digital Natural Motion, a także płaskie głośniki Flat NXT.

Technologia Philips PixelPlus 2 pozwala uzyskać jeszcze bardziej wyrazisty i szczegółowy obraz, udoskonala reprodukcję kolorów, a także zwiększa o ponad 30 procent rozdzielczość
i głębię. Technologia ta powstała w wyniku połączenia ze sobą 16 unikalnych układów przetwarzających, min.: Luminance Transient Improvement, Dynamic Contrast, Digital Natural Motion i Color Dependent Sharpness and Correction. Dodatkowo pracę Pixel Plus 2 wspomaga filtr grzebieniowy 3D.

Działanie technologii Ambilight polega na tym, że z tylnej części telewizora promieniuje na ścianę wiązka światła tworząc delikatną poświatę, która doskonale wkomponowuje się w atmosferę każdego wnętrza. Pilot zdalnego sterowania umożliwia wybór padającego na ścianę światła z trzech kolorów (czerwonego, zielonego i niebieskiego), pozwala na dowolne ich mieszanie, a także na dobranie intensywności świecenia. Oprócz sterowania ręcznego można także wybrać tryb Full Active Control, w którym kolor i jasność będą dostosowywane  automatycznie do zawartości obrazu. Gdy telewizor jest wyłączony, system Ambilight może pozostać włączony i tworzyć w pomieszczeniu unikalną, subtelną atmosferę.
.
SL400i jest idealnym rozwiązaniem dla konsumentów, którzy nie mieli do tej pory bezprzewodowego dostępu do sieci w domu. Bezprzewodowe łącze USB pozwala odczytywać dane z komputera PC lub Internetu przez sprzęt TV lub hi-fi.

Dzięki takim samym wymiarom jak konwencjonalne urządzenia hi-fi, SL400i pasuje idealnie do istniejących systemów domowej rozrywki. Posiada łącza: SCART, kompozytowe wideo, analogowe i cyfrowe. Po instalacji oprogramowania krok po kroku, SL400i jest gotowy do pobierania treści z komputera PC.

Przez podłączenie systemu do odbiornika TV, użytkownik może przeglądać zawartość multimedialną czy tekstową na komputerze PC, za pomocą pilota i oprogramowania Philips Media Manager. Oprogramowanie to ułatwia wybór materiału przez klikanie na odpowiednie pozycje menu. Podczas zdalnego korzystania z zawartości twardego dysku komputera czy sieci internetowej, domowy pecet pozostaje w pełni dostępny dla pozostałych domowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwa wyróżnienia EISA dla Philipsa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl