SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dyrektorzy oddziałów TVP w Krakowie, Olsztynie, Łodzi oraz Bydgoszczy wybrani

Rada Mediów Narodowych zatwierdziła wybór dyrektorów oddziałów terenowych Telewizji Polskiej w Krakowie, Olsztynie, Bydgoszczy oraz Łodzi. Nie podjęła decyzji dotyczącej szefostwa TVP Katowice.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Podczas ostatniego posiedzenia Rada Mediów Narodowych zajmowała się m.in. powołaniem dyrektorów oddziałów terenowych Telewizji Polskiej. Dotyczyło to oddziałów w Krakowie, Olsztynie, Łodzi oraz Bydgoszczy.

Zarząd Telewizji Polskiej złożył wniosek do Rady o zgodę na powołanie dyrektora oddziału terenowego TVP w Krakowie. Rada zgodziła się, by na stałe został nim do tej pory p.o. Rafał Marek.

W Łodzi szefem został dotychczas pełniący obowiązki Błażej Kronic. W TVP Bydgoszcz zatwierdzono kandydaturę Michała Rybickiego, który od początku września br. był redaktorem naczelnym i p.o. dyrektora oddziału. Zastąpił wtedy Annę Raczyńską.

Na stanowisko szefa oddziału TVP Katowice nie zatwierdzono p.o. Macieja Wojciechowskiego, który był nieobecny podczas posiedzenia (usprawiedliwił się wcześniej, że nie może się pojawić).

Wszyscy dyrektorzy zostali przyjęci większością głosów członków Rady (trzech głosów członków związanych z PiS, przy jednym głosie wstrzymującym się – Grzegorza Podżornego oraz jednym głosie przeciw - Juliusza Brauna).

Dodatkowo Rada zajęła się określeniem minimalnego udziału audycji tworzonych przez oddziały terenowe TVP w programach ogólnokrajowych w 2020 roku. Poprosiła jednak o uzupełnienie informacji w tej sprawie przez zarząd Telewizji Polskiej i przedstawienie stanowiska na kolejnym posiedzeniu.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dyrektorzy oddziałów TVP w Krakowie, Olsztynie, Łodzi oraz Bydgoszczy wybrani

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
To kto w Olsztynie?
7 0
odpowiedź