SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Dziennik' przeprasza za fikcyjny wywiad o finansach Palikota

Zamieszczony w "Dzienniku" wywiad z prezesem banku Rothschild nt.nieprawidłowości finansowych Janusza Palikota tak naprawdę się nieodbył. Redaktor gazety przeprosił swojego niedoszłego rozmówcę, alenie zamieścił jeszcze sprostowania.

W "Dzienniku" z 1 czerwca razem z tekstem o nieprawidłowościachfinansowych spółek Janusza Palikota ukazał się wywiad z JackiemChwedorukiem, prezesem zarządu banku Rothschild Polska. Jednak wrzeczywistości rozmowa się nie odbyła, a oświadczenie Chwedoruka otej treści zaprezentował na swoją obronę sam Palikot w programie"Fakty po Faktach".

Wojciech Cieśla, redaktor "Dziennika" i autor fikcyjnegowywiadu, przyznał się na antenie radia Tok FM do błędu, ale nieujawnił, na czym konkretnie polegał i kto jest temu winny.Poinformował natomiast, że zadzwonił z przeprosinami do Chwedoruka,a obecnie prawnicy Axel Springer i Rothschild Polska rozmawiają ozadośćuczynieniu za tę pomyłkę.

Jak na razie "Dziennik" w swoim papierowym wydaniu nie zamieściłsprostowania.

Dołącz do dyskusji: 'Dziennik' przeprasza za fikcyjny wywiad o finansach Palikota

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl